Lietuvoje metinė infliacija augo antrą mėnesį iš eilės, šįkart nuo 1.1 iki 1.8 procento, kai prieš metus siekė 1.6 procento. Euro zonoje šis rodiklis pakilo trečią mėnesį iš eilės, t.y. nuo 2.2 iki 2.4 procento, kas atitiko lūkesčius, o 2023 metų gruodį jis siekė 2.9 procento.
Bendroje valiutos zonoje per metus labiausiai pakilo paslaugų kainos, t.y. keturiais procentais, kai lapkritį metinis prieaugis siekė 3.9 procento, o prieš metus - keturis procentus. Metinis maisto, alkoholio ir tabako kainų prieaugis išliko toks pats ir siekė 2.7 procento, o su energijos ištekliais nesusijusių pramoninių prekių prislopo nuo 0.6 iki 0.5 procento, kai prieš metus buvo atitinkamai 6.1 bei 2.5 procento. Energijos išteklių atveju gruodį jau fiksuota, kad jie lyginant su ankstesniu metų tuo pačiu mėnesiu, pabrango 0.1 procento, kai dar lapkritį fiksuotas dviejų procentų metinis jų kainų kritimas, o prieš metus - 6.7 procento.
Metinė bazinė infliacija, t.y. atmetus energijos išteklių bei maisto, alkoholio ir tabako kainų pokyčio poveikį, euro zonoje per praėjusį mėnesį, kaip ir buvo laukta, nepakito jau trečią mėnesį iš eilės ir siekė 2.7 procento, o prieš metus šis rodiklis sudarė 3.4 procento.
Tarp šios zonos šalių didžiausia metinė infliacija, remiantis Eurostat duomenimis, fiksuota Kroatijoje (4.5 procento), Belgijoje (4.4 procento) bei Estijoje (4.1 procento). Tuo tarpu mažiausiai kainos per metus paaugo Airijoje (vienu procentu) bei Italijoje (1.4 procento).
Per patį dvyliktą praėjusių metų mėnesį vartotojų kainų indeksas bendroje valiutos zonoje pakilo 0.4 procento, kai dar lapkritį fiksuotas 0.3 procento jo kritimas. Bazinis rodiklis paaugo 0.5 procento, o prieš tai jis smuko 0.6 procento.
Euro zonoje per gruodį labiausiai brango paslaugos - 0.8 procento, kai energijos kainos pakilo 0.6 procento. Tuo tarpu su energijos ištekliais nesusijusios pramoninės prekės ir maistas, alkoholis bei tabakas pigo po 0.1 procento. Labiausiai kainos per minimą laikotarpį pakilo Airijoje (0.9 procento) bei Belgijoje, Vokietijoje ir Austrijoje, kur paaugo po 0.7 procento, o daugiausiai krito Slovakijoje (0.6 procento) bei Kipre, Maltoje ir Portugalijoje - po 0.3 procento.