Dirbtinio intelekto dėka lenkia pasaulinį indeksą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2025-02-17 15:54 Komentarai: (0)
Australijos Minotaur Capital naudoja dirbtinį intelektą darbui, kurį paprastai atlieka analitikai. Jo rezultatai pranoko visus lūkesčius. Per šešis veiklos mėnesius Minotaur aplenkė pasaulinę akcijų rinką ir žymiai sumažino analizės išlaidas.

Šį Sidnėjuje įsikūrusį startuolį įkūrė Armina Rosenberg ir Thomas Rice. Rosenberg anksčiau valdė pasaulinį technologijų milijardieriaus Mike Cannon-Brookeso akcijų portfelį ir analizavo mažos kapitalizacijos Australijos įmones JPMorgan Chase & Co. bankui. Rice savo ruožtu buvo Perpetual Ltd. portfelio valdytojas.

Minotaur Capital investicijos į pasaulines akcijas per šešis mėnesius, pasibaigusius sausį, sugeneravo 13,7 procento grąžą. Per tą patį laikotarpį MSCI All-Country World indeksas pakilo 6,7 procento. Minotaur neturi jokių analitikų, o Rosenberg pabrėžia, kad dirbtinio intelekto modeliai yra daug greitesni ir pigesni.

„Dirbtinio intelekto kaina yra maždaug pusė jaunesniojo analitiko atlyginimo“ – Bloomberg sakė ji.

Minotaur Capital priklauso augančiai rizikos valdymo fondų grupei, kuri eksperimentuoja su dirbtiniu intelektu, siekdama pagerinti našumą ir sumažinti veiklos išlaidas. Tačiau, nepaisant puikių investicijų rezultatų, kol kas nėra aiškių įrodymų, kad dirbtinio intelekto modeliai ilgainiui duos didesnę nei vidutinę grąžą.

Minotaur Global Opportunities Fund turi platų investavimo mandatą, apimantį visas visame pasaulyje listinguojamas akcijas. Fondas ima 1,5 procento valdymo mokestį ir 20 procentų komisinius nuo uždirbto pelno. Armina Rosenberg tikisi, kad 2025 metų pabaigoje fondas turės apie 50 mln. Australijos dolerių (31 mln. Amerikos dolerių) vertės aktyvus.

Minotaur fondas naudoja didelį dirbtinio intelekto kalbos modelį, kuris kiekvieną dieną analizuoja apie 5000 straipsnių ir gali sukurti 2000 žodžių ataskaitą apie bet kurią pasaulinę įmonę, jei mano, kad per trejus metus jos vertė padvigubės arba per dešimtmetį išaugs dešimteriopai.

„Rinkoje yra per daug informacijos, kad žmonės galėtų patys apdoroti. Mūsų DI veikia kaip filtras, identifikuojantis įmones, kurios pasiekia pagrindinį posūkio tašką, o tada nusprendžiame, ar verta jų imtis“ – reziumuoja Armina Rosenberg.
 
Dar nėra komentarų