
Minima įmonė antradienį paskelbė, kad dalį savo grynųjų pinigų arba pinigų, gautų iš būsimų obligacijų ir akcijų emisijų, panaudos bitkoinų ir su doleriais susietų stabilių monetų pirkimui. CNBC svetainėje pažymėta, kad 2025 metų vasario 1 dieną bendrovė turėjo 4,8 mlrd. dolerių laisvų grynųjų pinigų.
2021 metais tapusi WallStreetBets forumo Reddit platformoje heroje ir pritraukusi didžiulį kapitalą iš tūkstančių smulkių individualių investuotojų, kurie atakavo trumpąsias į ją sutelktų Volstryto fondų pozicijas, GameStop bando išradinėti save iš naujo. Originalus verslo modelis, kai parduodami vaizdo žaidimai tradicinėse parduotuvėse, yra praeitis.
Idėja pirkti kriptovaliutas nėra nauja. MicroStrategy (dabar Strategy) buvo pirmoji bendrovė, kuri Amerikos vertybinių popierių biržoje priėmė šią strategiją. Ji pradėjo pirkti bitkoinus 2020 metais ir iš esmės visą savo verslą pastatė ant to, o jos generalinis direktorius įgijo kriptovaliutų įžymybės statusą.
Strategy šiuo metu turi 506,137 tūkstančius BTC. Pagal dabartinį bitkoinų kursą, šio turto vertė viršija 44 mlrd. dolerių. 2024 metais Strategy akcijos pabrango net 359 procentais. Palyginimui, per tą patį laikotarpį Nvidia akcijų kaina šoktelėjo perpus mažiau - 171,2 procento.
Tesla taip pat investavo į bitkoinus, įsigijusi juos 2021 metais Elono Musko įmonė šiuo metu turi 9720 BTC. Kriptovaliutas taip pat galima rasti įmonių, kurios jas kasa (įskaitant Marathon Digital, Bitfarms ir Riot Blockchain) ir prekiauja jomis (Coinbase birža), balansuose.
Prie šios grupės prisijungsiantis GameStop kol kas nenustatė maksimalaus savo planuojamų investicijų į kriptovaliutą limito. Bendrovė pripažino, kad šis žingsnis gali sukelti nepastovumą, susijusį su skaitmeninio turto kainų svyravimais.
Be to, vakar GameStop paviešino savo praėjusio ketvirčio veiklos rezultatus. Bendrovė uždirbo 131,3 mln. dolerių grynojo pelno, arba daugiau nei dvigubai daugiau nei per tą patį praėjusių metų ketvirtį. Tuo pačiu metu bendrovės pajamos sumažėjo nuo 1,79 iki 1,28 mlrd. dolerių.