Mindaugas Vaičiulis, „AIM invest“ prezidentas, tikina, jog šiuo metu Rusijos ir Brazilijos rinkos uždirba iš kylančių naftos ir kitų žaliavų kainų, o Indijai ir Kinijai, atvirkščiai, žaliavų kainų augimas yra nepalankus – tai brangina šių šalių produkciją, be to, jos turi importuoti žaliavas. Vien nuo metų pradžios „Brent“ rūšies nafta pabrango maždaug 27 proc., o per metus – 75 procentus. Vario 3 mėnesių ateities sandoriai Londono metalų biržoje šiemet ūgtelėjo apie 16 procentų. Ponas Vaičiulis vardija, kad per metus „MSCI Brazilija“ indeksas pašoko 26 proc., „MSCI Kinija“ nuriedėjo 16,5 proc., o „MSCI Indija“ smuko 13,3 proc., Rusijos „MSCI“ indeksas krito 13,1 procentu.
„AIM invest“ prezidentas tikina, jog artimiausiu metu vargu ar verta tikėtis pasaulio akcijų rinkose teigiamų signalų, kurie paskatintų naujų lėšų srautus į rizikingas besivystančias rinkas. Geroką kylančių rinkų nuosmukį, tarkime, tokių kaip Kinija ir Indija, pirmiausia lemia tai, kad pinigus iš šių regionų atsiiminėja fondai iš JAV ir Europos, sako M. Vaičiulis. Pavyzdžiui, „MSCI Kinija“ nuo aukščiausio taško, pasiekto spalio – lapkričio mėn., jau nuriedėjo 47 procentais. Tačiau Kinijos ūkis turi aiškią vietą pasaulio ekonomikoje, ir kai tik matysis atsigavimas JAV, Kinijos akcijos itin sparčiai turėtų šoktelti aukštyn.
Anot M. Vaičiulio, šiuo metu Rusijos akcijų P/E (akcijos kainos ir pelno santykis) siekia apie 8, Brazilijos – 11, Kinijos – apie 13, o Indijos P/E – siekia 14. Tad pagal P/E rodiklius BRIC regionas yra gerokai atpigęs. Pavyzdžiui, Indijoje siekiama pažabot infliaciją didinant bazinę palūkanų normą, o tai nėra palankus veiksnys akcijoms. „Tačiau HSBC tikina, kad Indijos P/E yra nukritęs ir akcijas jau būtų verta pradėti pirkti“, – pažymi M.Vaičiulis.