„Obligacijų vertę lemiantis finansinių priemonių krepšelis apima įvairias turto klases – akcijas, obligacijas, nekilnojamąjį turtą, žaliavas, alternatyvaus investavimo fondą, pinigų rinkos priemones, išskaidytas įvairiuose geografiniuose regionuose. Toks įvairiapusis krepšelį sudarančių turto klasių paskirstymas ir dinamiškas krepšelio sudėties valdymas suteikia galimybę net ir krentant rinkoms ne tik išvengti nuostolio, bet ir uždirbti pelno“, – sakė SEB banko Finansų rinkų departamento direktorius Evaldas Čepulis.
Valdant krepšelį, turto klasių proporcijos yra nuolat peržiūrimos ir keičiamos atsižvelgiant į situaciją finansų rinkose, turto klasių vertės pokyčius, jų tarpusavio priklausomybę ir kintamumą. Be to, siekiama, kad krepšelio kintamumo rodiklis neviršytų 8 proc. – tai užtikrina, kad šių obligacijų kainos antrinėje rinkoje svyruos nedaug.
Trejų metų trukmės obligacijos, susietos su finansine priemone Goldman Sachs DynaMO8 Excess Return, buvo platinamos nuo liepos 24 iki rugpjūčio 27 dienos po 100 ir 110 litų. Tikrosios šių obligacijų investavimo koeficientų reikšmės yra atitinkamai 114 ir 241 procentas. Už pirmosios emisijos obligacijas, neatsižvelgiant į finansinės priemonės vertės pokyčius, bus mokamos 6 proc. palūkanos, apskaičiuojamos nuo nominaliosios obligacijų vertės už visą obligacijų galiojimo laikotarpį.
SEB bankas yra su akcijomis susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 162 su akcijomis susietų obligacijų emisijas, kurių nominalioji vertė 946,5 mln. litų. Pagal Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume užregistruotų galiojančių obligacijų nominaliąją vertę bankas 2008 m. rugpjūčio 28 d. užėmė 42,28 proc. šalies rinkos.