Šiuo metu Rusijos investuotojų dėmesį traukia nedideli, iki 10 mln. eurų vertės projektai. Investuotojai – daugiausia privatūs asmenys. Pagrindinė šio susidomėjimo priežastis – vertybinių popierių pardavimas. Krentant rinkoms, investuotojai parduoda vertybinius popierius ir ieško kur įdėti gautas lėšas. Investuotojai renkasi objektus, kurie generuoja stabilius pinigų srautus arba projektus, kurie per artimiausius 5 – 10 metų bus saugi investicija.
„Lietuvių investuotojų susidomėjimas gerokai mažesnis ir projektai, kuriais jie domisi – gerokai mažesni, iki 5 mln. eurų vertės“, - sako „OREM“ investicijų valdymo departamento direktorius Juozas Sargūnas. Anot jo, investicinėms arba nekilnojamo turto vystymo kompanijoms tokie projektai yra per maži, todėl jais ir domisi daugiausia privatūs asmenys.
„Šiuo metu mes intensyviai dirbame su buvusiais ir esamais Lietuvos nekilnojamojo turto vystytojais, kurie yra jau anksčiau sukūrę nemažai investicinių projektų, taip ir neišvydusių dienos šviesos, gulinčių stalčiuose. Mūsų bendrovė tokius projektus parengia iki galo ir „supakuoja“ į investuotojui tinkamą formą“, - sako J. Sargūnas. „OREM“ investicijų valdymo paslaugos apima visas darbo su investuotojais stadijas – nuo investicinio memorandumo paruošimo iki atstovavimo derybose ir sandorio eigos užtikrinimo.
Pasak jo, klientams siūlomi tik gerai ir tik iki galo parengti investiciniai projektai. Tai yra principinė nuostata ir to reikalauja investuotojai. Tarp reikalavimų yra netgi tai, kad projektai būtų parengti rusų kalba. Šiuo metu investuotojus domina tik pilnai paruoštas produktas, nes jiems pinigus reikia įdėti skubiai. Kiekvieną savaitę atsiranda mažiausiai dar po vieną besidomintįjį investavimo galimybėmis.
Lietuvoje šiuo metu gaji nuomonė, kad investuoti ar pirkti nekilnojamąjį turtą dabar netinkamas metas, kad reikia palaukti pavasario, kai pakilusios energetikos išteklių kainos privers mažinti nekilnojamojo turto kainas ir pan. Paneigdamas šią nuomonę, ponas J. Sargūnas sako, jog būtent dabar jau galima nusipirkti nekilnojamo turto objektų, kurių kaina tokia, kokia buvo prieš nekilnojamo turto kainų augimą.
„Nekilnojamo turto sritis yra būtent ta ekonomikos sritis, kuri krizės metu dažniausiai suteikia didžiausias galimybes ateičiai. Taigi, jeigu reikia patikimai ir stabiliai investuoti pinigus krizės laikotarpiu, tai nekilnojamo turto objektai yra pats geriausias pasirinkimas. Krizės metu nekilnojamojo turto kainos dažnai tampa netgi mažesnės už kainą, kurią turėtume mokėti norėdami iš naujo šiandien pastatyti tokį pat nekilnojamą turtą. Pasibaigus krizei, nekilnojamojo turto kainos paprastai pakyla daugiau, negu buvo pakilusios prieš krizę. Taip istorijoje jau ne kartą yra buvę“, - sakė J. Sargūnas.