Latvija gali bankrutuoti

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2009-01-23 14:17 Komentarai: (0)
Gautą paskolą iš Tarptautinio valiutos fondo būtina kuo greičiau įlieti į šalies ekonomiką, kitaip ji bankrutuos, mano Latvijos Centrinio banko vadovas Ilmars Rimševič. Taip jis teigė duodamas interviu vienam iš Latvijos televizijos kanalų, rašoma biznews.lv portale.

Centrinio banko vadovas pareiškė, kad yra labai svarbu gautus pinigus panaudoti kuo greičiau, ne rytoj ar pavasarį, o būtent dabar, nes Latvijos ekonomika faktiškai yra sustojusi, todėl šalies valdžiai būtina kuo greičiau apsispręsti, kaip bus panaudotos pasiskolintos lėšos ir apie tai kuo greičiau pranešti žmonėms.

„Jei tai nebus kuo greičiau padarytą, tuomet Latvijos gali laukti bankrotas“ – mano Latvijos Centrinio banko vadovas Ilmars Rimševič. Tuo pačiu jis šalies ekonomikos dabartinę būseną palygino su „nuvystančia gėle“, kurią būtina kuo greičiau palaistyti.

Šalies Centrinio banko vadovas prisipažino, kad pirmoji paskolos dalis iš Tarptautinio valiutos fondo yra visiškai nepaliesta. Ilmars Rimševič nuomone, gautas lėšas reikia perduoti valstybiniams šalies bankams „Hipoteku banka“ bei nesenai perimtam „Parex banka“, kad šie pagal vyriausybės sudarytą programą imtu išdavinėti kreditus juridiniams bei fiziniams asmenims.

Jo nuomone, šalį reikia valdyti kaip įmonę, todėl būtina nuspręsti, ką gaminti, o ko – ne.

„Mes visiems duodame po truputį, tačiau galiausiai paaiškėja, kad iš to nebuvo jokios naudos“ – teigė Latvijos Centrinio banko vadovas.

Ilmars Rimševič prisipažino, kad specialių kriterijų, kuomet Latvija jau nebegalės toliau skolintis nėra, tačiau yra prisiimti įsipareigojimai, kuriuos šalies valdžia privalo vykdyti.

„Jeigu Latvija ir toliau nori gauti finansines paskolas, ji turi laikytis nustatytų reikalavimų“ – priminė jis.

Priminsime, kad vienas iš įsipareigojimų, kurį Latvijos valdžia sutiko įvykdyti gaudama paskolą, yra tas, jog šalis iki 2012 metų privalo įsivesti Eurą. Latvijos Centrinio banko vadovo nuomone, tai yra sudėtinga užduotis, kurią reikia pasistengti įvykdyti. Jei iki šiol didžiausia kliūtis įsivesti eurą buvo labai didelė infliacija šalyje, tai dabar didžiausia problema yra nacionalinio šalies biudžeto subalansavimas, kurio nepavyks pasiekti nei šiais, nei kitais metais.
 
Dar nėra komentarų