„Yra labai didelė tikimybė, kad Rusija gali neišlikti dabartinės sudėties, bei suskilti į keletą atskirų valstybių“ – visiškai netikėtai pareiškė žinomas investuotojas.
Jis ir vėl prisiminė istorija, kad ne kartą yra buvę kuomet sužlugdavo arba iširdavo imperijos, tačiau tai ilgas procesas ir tam reikia laiko.
Rusijos ekonomika patiria labai rimtą nuosmukį pirmą kart per pastaruosius dešimt metų, dėl stipriai per pastaruosius ketvirčius smukusios naftos kainos, kurios viena iš didžiausių eksportuotojų būtent ji ir yra. Tiesiogiai nuo naftos eksporto pajamų priklauso šalies biudžetas, o tuo pačiu ir žmonių gerovė bei ekonomikos sveikata.
„Aš nesu optimistas dėl Rusijos stabilumo klausimo, ir nemanau, kad tas stabilumas išliks“ – išreiškė savo nuomone J.Rogers.
Krintančios naftos kainos privertė šalies Centrinį banką leisti sukauptus pinigų rezervus, kurie buvo treti pagal didį po Kinijos bei Japonijos pasaulyje, kad būtų palaikomas rublio kursas ir šią valiutą neištiktų staigus nuosmukis o tai vyktų nuosaikiai. Šiam tikslui bankas jau išleido bene daugiau nei trečdalį savo turėtų valiutos rezervų. Nuo to laiko kai kilo Rusijos bei Gruzijos konfliktas, kuris perėjo į ginkluotus veiksmus, rublis dolerio atžvilgiu spėjo nuvertėti net 35 procentais. Investuotojai tuomet puolė masiškai pardavinėti Rusijos kompanijų akcijas ir iš šalies iškeliavo preliminariais skaičiavimais virš 290 mlrd. dolerių lėšų.
J.Rogers arčiai sukritikavo Rusijos Centrinio banko praėjusią savaitę paskelbtą pranešimą, kad šalies jis vėl ims palaikyti rublį tuomet, kai šis nukris iki 41 rublio už valiutinį krepšelį, kurį sudaro 55 procentai dolerio vertės bei 45 procentais euro vertės. Būtent minėtą žymę šiandien ir pasiekė rublio kursas.
„Aš netikiu bei nepasitikiu šalių Centriniais bankais ar jų veiksmais bei politikais. Visuomet žaiskite prieš Centrinį banką ir jūs laimėsite bei uždirbsite pinigų“ – teigė J.Rogers.
„Žinant faktą, kad Rusijos Centrinis bankas nubrėžė konkrečią liniją ant smėlio, tai verčia mane labiau susidomėti rubliu. Taigi aš rimčiau pagalvosiu apie tai, ar nepažaidus man prieš šią valiutą bei neuždirbus solidžių pinigų iš to“ – pareiškė baigdamas pokalbį žinomas investuotojas J.Rogers.