J.Rogers – JAV obligacijos yra paskutinis burbulas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2009-02-10 18:22 Komentarai: (0)
Gerai žinomas investuotojas bei rinkos guru Jim Rogers pareiškė, kad investuotojai turėtų pasiruošti šortinti Amerikos vyriausybės obligacijas, nepaisant dabartinio jų patrauklumo, kadangi reikėtų atsižvelgti į jau dabar esančią stulbinamai milžinišką skolą bei infliacijos rizikos sumažėjimą.

Dabartiniu metu šalių Centrinių bankų vykdoma mažų bazinių palūkanų normų politika gali ir vėl ateityje sukelti vyriausybių obligacijų burbulus.

„Aš buvau pašortines JAV ilgalaikes obligacijas, tačiau man teko fiksuoti nedidelį nuostolį, kadangi šalies Centrinis banko vadovas pareiškė, kad jie ketina supirkinėti JAV ilgalaikes obligacijas. Be to jie turi daugiau pinigų nei aš, todėl man teko pasitraukti“ – prisipažino Jim Rogers.

„Tačiau aš ir vėl planuoju šortinti JAV vyriausybės obligacijas, bet tiksliai dar nežinau kada. Galbūt šį ketvirtį, arba šiais metais“ – teigė žinomas investuotojas.

„Jeigu ilgalaikių obligacijų pelningumas ir toliau mažės, tada investuotojai turi pagalvoti apie galimybę šortinti jas, kadangi esami Amerikos bei D.Britanijos skolos rodikliai yra tiesiog stulbinamai milžiniški. Aš manau, kad šiuo metu besivystantys vyriausybių obligacijų burbulai bus paskutiniai. Aš šiuo metu nešortinu vyriausybių obligacijų“ – pareiškė Jim Rogers.

Paskutiniu metu stebėtas dolerio stiprėjimas buvo susijęs su tuo, kad šortintojai uždarinėjo savo pozicijas, tačiau ilgalaikis dolerio trendas dėl to vis tiek lieka nepakitęs.

„Yra labai nemažai investuotojų, kurie šortino dolerį ir dabar jie bando pakeisti pozicijas. Aš kol kas dar neparduodu savo jenų, tačiau manau, jog šioje pozicijoje buvo sukeltas dirbtinis ralis. Aš pardaviau visus savo turėtus svarus ir neketinu jų pirkti per artimiausius penkis ar dešimt metų. Didžioji Britanija turi analogiškų ekonomikos problemų kaip ir JAV“ – prisipažino žinomas investuotojas.

Jis priminė, kad Britanijos turimos naftos telkinių atsargos senka, o kilusios finansų sektoriaus problemos stipriai atsiliepė šioms paslaugoms Londone. Jo nuomone, šiuo metu Britai neturi jokios stiprios pramonės šakos, kuri galėtų prikelti jų merdinčią ekonomiką. Euras bei kitos kontinentinės valiutos turėtų atrodyti geriau lyginant su svaru, tačiau investuotojas nesiūlo jų pirkti.

„Aš šiuo metu neperku jokios Senojo žemyno valiutos. Aš iki šiol turiu eurų bei Šveicarijos frankų, tačiau aš jau nebeturiu svarų. Europa yra mažiau prasiskolinusi nei Britai“ – pabrėžia Jim Rogers.

Žinomas investuotojas ir toliau išliko tos pačios nuomonės, kad žaliavų fundamentai yra puikūs ir į jas investuoti yra labai naudinga, nes kai tik pasaulinė ekonomika ims atsigaudinėti, vėl vykdyti gamybai reikės žaliavų, o tai reiškia, jog gali staigiai šoktelėti jų paklausa, o tuo pačiu ir kainos.

„Dabartiniu metu žaliavų fundamentai tik nuolat gerėja, nes tiesiog pavyzdžiui, per artimiausius dešimt ar net penkiolika metų nebus pradėta eksploatuoti nei viena nauja kasykla, kadangi to tiesiog neapsimokės daryti dėl pernelyg didelių reikalingų investicijų, o tai reiškia, kad nepadidės ir išgaunamų žaliavų skaičius ir tuo pačiu jų pasiūla“ – primena Jim Rogers.

Žemės ūkio žaliavos bei prekės šiuo metu yra labai patraukliame kainų lygyje po didelio kritimo, nafta bei auksas yra taip pat patrauklūs investavimo prasme, anot žinomo investuotojo.

„Aš perku auksą tiesiog todėl, kad aš tai darau periodiškai, nes manau, jog šio vertingojo metalo kaina kils per artimiausią dešimtmetį“ – prisipažino Jim Rogers.

Žinomas investuotojas pabrėžė faktą, kad istorija dar nematė, kad taip greit visi didieji Centrinei bankai masiškai imtų spausdinti pinigus tuo pačiu metu.
 
Dar nėra komentarų