„Aš esu įsitikinęs, kad šiuo metu finansų rinkos realiai nėra kontroliuojamos. Būtent todėl, mums reikia efektyvaus rinkų reguliavimo, kuris padėtų sukurti tinkamai veikiantį rinkų mechanizmą. Rinkos neveikia tinkamai, jeigu yra visiškai nesubalansuoti rizikos ir potencialaus atlygio lygiai“ – mano jis.
„Mums reikia skaidrumo bei standartizuoti pasauliniu mastu finansinius produktus. Mums reikia visų rinkos dalyvių skaidrumo“ – pridėjo Vokietijos Finansų ministras Wolfgang Schaeuble.
Vokiečiai dėl Europoje kilusios skolų krizės taip pat kaltina ir finansų rinkose veikiančius spekuliantus. Būtent dėl šios priežasties prieš keletą dienų Vokietijos finansų rinkose buvo uždrausta neturint Vokietijos bankų akcijų ir euro zonos šalių obligacijų, jas šortinti.
Wolfgang Schaeuble pareiškė, kad buvo akivaizdus atotrūkis tarp finansinių sandorių ir ekonominės tikrovės. Nes pavyzdžiui minimalus 25 procentų pelnas yra tiesiog neįsivaizduojamas realioje ekonomikoje ir tai tuo pačiu nėra sveika.
Vokietijos finansų ministras pripažino, jog šansai, kad pasaulio šalių atstovai per birželį Kanadoje vyksianti susitikimą gali pasiekti bendrą susitarimą, dėl papildomų mokesčių įvedimo už finansines operacijas, yra labai maži, tačiau būtina siekti šiuo klausimu bendro susitarimo, bent tarp Europos šalių.
„Jeigu mums pavyks susitarti, tai bus labai gerai. Na o jei mums vis dėl to nepavyks pasiekti susitarimą pasauliniu mastu, tuomet mes bandysime dėl šio mokesčio susitarti su Europos šalimis“ – atskleidė Vokietijos Finansų ministras.
Prieš porą dienų Prancūzijos ekonomikos ministrė Christine Lagarde paragino Vokiečius padidinti savo vietinę paklausą, atkreipdama dėmesį, kad didelis teigiamas Vokietijos užsienio prekybos balansas mažina kitų euro zonos šalių konkurencingumą.
Tačiau Vokietijos Finansų ministras Wolfgang Schaeuble pareiškė, kad Vokietijos biudžeto deficito padidinimas ne itin padės paspartinti ekonomikos augimą.
„Aš jaučiu atsakomybę, kad Vokietija turi padaryti daugiau, kad padidintų ekonomikos augimą. Mums priklauso lokomotyvo, t.y. lyderio vaidmuo. Tačiau tuo pačiu aš norėčiau paklausti, ką daugiau mes turėtumėme padaryti, kad padidintume augimą?, - mes negalime to daryti didindami biudžeto deficitą“ – teigė jis.
„Aš neteikiu pasiūlymų kitoms šalims, aš tiesiog sakau, kad kiekviena šalis turi specifinių problemų, ir kiekviena šalis turi specifinių būdų, kaip padidinti savo ekonomikos augimą“ – reziumavo Vokietijos Finansų ministras Wolfgang Schaeuble.