N.Roubini – euro zonos laukia nulinis augimas, Amerika turės problemų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-06-07 18:03 Komentarai: (2)
Euro zonos laukia nulinio ekonomikos augimo periodas, arba netgi recesija, tuo tarpu Amerika susidurs su finansiniais sunkumais, prognozuoja per pastaruosius keletą metų gerokai išgarsėjęs ekonomistas Nouriel Roubini.

„Egzistuoja reali tokia rizika, bent jau euro zonoje. Ekonomikos augimas gali nusiristi iki nulio. Ir nors tai vis dėl to gali nebūti reali recesija, tačiau ji vis tiek bus jaučiama. Graikija – tai tik dalis ledkalnio viršūnės“ – pareiškė Nouriel Roubini.

„Amerikiečiai taip pat anksčiau ar vėliau bus priremti prie sienos, jeigu jie ir toliau veiks tokiu pačiu principu“ – perspėjo jis.

Ekonomistas Nouriel Roubini, kuris labai stipriai išgarsėjo, kuomet tiksliai išprognozavo būsimą krizę Amerikos nekilnojamo turto rinkoje, jau yra ir anksčiau perspėjęs apie tai, kad egzistuoja dar vienos finansų krizės pavojus, kuomet šalys gali tapti nemokios bei būti priverstos pasitraukti iš euro zonos, na o bankinį sektorių gali ištikti kolapsas.

Tokios šalys kaip Graikija, Portugalija bei Ispanija šiuo metu susiduria su spaudimu sumažinti savo biudžeto deficitus, mažinant išlaidas bei didinant mokesčius.

Jei šalių vyriausybės per greit ir per agresyviai ims įgyvendinti minėtas priemones, jos rizikuoja per daug nuslopinti atsigaunančią paklausą bei bendrą ekonomikos augimą. Tačiau jeigu laiku nebus imtasi biudžetų deficitų mažinimo veiksmų, tai tuomet galime susidurti su didele infliacija ir palūkanų augimu.

„Bet kokiu atveju gali ištikti problemos“ – atkreipia dėmesį minimas ekonomistas.

Nouriel Roubini pabrėžia, kad šiais galimas problemas iš dalies galima būtų apriboti, jeigu šalių vyriausybės įsipareigotų ir sukurtų patikimus vidutinės trukmės planus, kaip atkurti savo biudžetų balansus.

Tačiau tokia politika, kuri gali sukelti defliacinės recesijos pasekmes, turi būti kompensuota skatinamaja Europos pinigų politika, kuri padidintų paklausą.

Bet koks tolesnis euro vertės mažėjimas padidintų dar labiau Europos konkurencingumą, ir leistų vokiečiams padidinti algas ir tuo pačiu vidaus vartojimą, tokiu būdu būtų stimuliuojamas kitų euro zonos šalių eksportas, mano minimas ekonomistas.

Reziumuodamas Nouriel Roubini pareiškė, kad Europai didesnę grėsmė kelia ne galimas infliacijos didėjimas, tačiau Japonijos stiliaus ilgametė ekonomikos defliacija, kuomet vyrauja stagnacija ir didelė bedarbystė.
 
1.   Parašė Kasinskij   2010-06-07 18:41  

Na daug proto turėti nereikia, kad tokių biudžetų mažinimų fone suprasti, jog ekonomika ES miegos žiemos sapnu

 
2.   Parašė regneo   2010-06-08 10:44  

Hmm, kada prasides valstybiu bankrotai? Be ju neapseisim, nes kitu atveju is sios recesijos mes neiseisim ir per 10 metu.