Pasaulinė ekonomikos krizė iš esmės jau pasibaigė, na o Europoje kilusi skolų krizė nepakenks pasaulio ekonomikai ir nesukels dar vienos nuosmukio bangos, prognozuoja minimas ekonomikos profesorius.
„Europoje kilusi skolų krizė taip pat nepakenks Kinijos stabiliam ekonomikos atsigavimui ir augimui“ – pridėjo jis, tuo pačiu atkreipdamas dėmesį, kad Kinija šiuo metu yra mažiau priklausoma nuo išorės paklausos.
Li Daokui, kuris yra vienas iš trijų pagrindinių Kinijos Centrinio banko patarėjų, pareiškė šalies žiniasklaidai, kad Kinija nepaisant pastarųjų neramumų finansų rinkose ir toliau turi vykdyti savo ekonomikos restruktūrizacijos reformas.
Jis pabrėžia, kad tokiu būdu Kinija gali pasiekti, kad jos ekonomika per artimiausius dešimt metų kasmet augtų 9 – 10 procentų.
„Atsižvelgiant į dabartinį nuvertintą juanio kursą dolerio atžvilgiu, tikėtina, kad Kinija pagal ekonomikos didį gali aplenkti Amerikos ekonomiką ir tapti didžiausia pasaulyje jau 2020 metais“ – prognozuoja Kinijos Centrinio banko patarėjas Li Daokui.
Pastaraisiais mėnesiais Europoje paaštrėjusi skolų krizė, bei Kinijos valdžios aktyvūs veiksmai siekiant išvengti galimo ekonomikos perkaitymo, lėmė tai, kad nuo šių metų pradžios Kinijos biržos pagrindinis indeksas jau nuvertėjo daugiau nei dvidešimt procentų, ir tai yra prasčiausias rezultatas tarp visų pagrindinių pasaulinių indeksų.
Ekonomikos profesorius bei Kinijos Centrinio banko patarėjas Li Daokui pabrėžė, kad šalies valdžia ir toliau sutelks savo dėmesį ties nekilnojamo turto kainų augimo ribojimu.