Jie teigia, kad yra reali grėsmė, kad pasikartos 2008-2009 metais kilusi pasaulinė finansų ir tuo pačiu ekonomikos krizė, nes dideles privačias skolas, kurios buvo vienos iš pagrindinių priežasčių lėmusių ankstesnę krizę, pakeitė didelės Europos ir Amerikos šalių skolos.
Tarptautinių Atsiskaitymų banko atstovai ragina politikus, kad šie užtikrintų ir kitas sąlygas stabiliam ekonomikos augimui, o ne apsiribotų tik labai žemomis bazinėmis palūkanomis, kurios dabar yra daugelyje išsivysčiusių šalių.
Jie taip pat teigia, kad šalių valdžios nelabai yra linkusios iš esmės „išvalyti“ finansus. Tarptautinių Atsiskaitymų banko atstovai tuo pačiu atkreipia dėmesį, jog makroekonominė politika šiuo metu yra blogesnėje padėtyje nei prieš tris metus, nes dabar šalių valdžios turi mažiau priemonių kovoti su galima nauja krize.
Šio banko atstovai rekomenduoja šalių valdžioms apriboti ekonomikų stimuliacinius veiksmus ir programas, ilgalaikėje perspektyvoje padidinti bazines palūkanų normas, bei pagreitinti finansų sektoriaus reformų įgyvendinimą, kad būtų išvengta didelių svyravimų, kuomet rinkose prasideda panika, kaip tai buvo prieš dvejus metus.