Moody's sumažino Portugalijos reitingą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-07-13 12:33 Komentarai: (3)
Viena iš žinomiausių pasaulio reitingų agentūrų Moody's šiandien dviem punktais iki A1 lygio sumažino Portugalijos kredito reitingą. Tokį minėtos reitingų agentūros sprendimą lėmė blogėjantis Portugalijos skolos rodiklis bei silpnos ekonomikos augimo perspektyvos.

Moody's Portugalijos reitingų peržiūrėjimą pradėjo dar gegužės mėnesio pradžioje, na ir po atliktų darbų buvo nuspręsta šios šalies skolinimosi reitingą sumažinti iškart dviem punktais, tiesa po atlikto sumažinimo Portugalijos kredito reitingo perspektyva šiuo metu yra stabili.

Investuotojai dabar labai atidžiai stebi euro zonos šalis ir jų ekonomikas, norėdami pamatyti kaip joms pavyks išspręsti savo skolų problemas. Pasitikėjimas euro zonos šalimis rinkos dalyvių tarpe ypač sumažėjo, kuomet paaiškėjo, kad Graikija, kuri yra viena iš euro zonos šalių, klastojo savo oficialią statistiką, pateikdama geresnius nei iš tiesų yra savo rodiklius.

Portugalijos skolų ir šalies metinio bendrojo vidaus produkto vertės bei skolų ir pajamų santykiniai rodikliai per pastaruosius du metus gerokai padidėjo, t.y. tuo pačiu pablogėjo, atkreipia dėmesį reitingų agentūros Moody's analitikas bei vienas iš viceprezidentų Anthony Thomas.

„Šis skolos rodiklių pablogėjimas atsirado dėl to, kad šalies valdžia vykdė aktyvią šalies ekonomikos skatinimo politiką, bei ėmėsi automatinio biudžeto stabilizavimo veiksmų, kaip pavyzdžiui padidindama nedarbo išmokas, kai šalies ekonomika pateko į recesijos būseną“ – paaiškino Anthony Thomas.

Po šio Moody's reitingų agentūros sprendimo Portugalijos akcijų rinka ėmė smukti žemyn, tuo tarpu pelningumo skirtumas tarp dešimties metų trukmės valstybinių Portugalijos ir Vokietijos obligacijų padidėjo iki 290 punktų.
 
1.   Parašė rimtas   2010-07-13 13:57  

Tai čia nieko tokio kad reitingus sumažino, nes pasak virgism,pasibaigus recesijai daug bankų ir šalių turi bankrutuoti nes jie nesugeba prisitaikyti prie naujos bulių rinkos situacijos.

 
2.   Parašė Darij   2010-07-13 14:02  

Tai tipo dabar Moodžiais galima pasitikėti labiau nei kad prieš prasidedant šiai krizei, kai visas šlamštas anot jų buvo vertinamas AAA ir pulti viską iš eilės pardavinėti?
Looseriai nekompetetingi (arba perkami/parduodami...)!

 
3.   Parašė sliux   2010-07-13 17:59  

Praranda tos reitingų agentūros pasitikėjimą ir savo vaidmenį finansų rinkose. Dažnai vertinimai būna nesavalaikiai arba neobjektyvūs. Kodėl pvz JAV reitingų niekas neklibina, juk jos situacija niekuo negeresnė nei tos pačios Portugalijos, Ispanijos ar U.K. Geras komentaras ta tema: