Mus skiria tik keli metai, o gal tik keli mėnesiai iki to laiko, kai sužlugs Vakarų ekonomikos modelis, perspėja jis. Amerikos visuomenės nuotaikos vis labiau prastėja, o tai ateityje šalyje gali lemti masinius socialinius neramumus.
Egon von Greyerz pabrėžia, kad padėtis Amerikos ekonomikoje ir visuomenėje vis labiau išsikreipia, nes didžiausius pelnus pasiekia visiškai neproduktyvus finansų sektorius. Per pastaruosius keturiasdešimt metų finansų sektoriaus atstovų darbo užmokesčiai pasiekė nematytus lygius, tuo tarpu kai per tą patį laiką eilinio amerikiečio darbo užmokestis ne itin padidėjo, o gerovės iliuzija sukėlė tik vis labiau didėjęs vartojimas skolon ir nauji įsiskolinimai.
Investicinės kompanijos iš Šveicarijos Matterhorn Asset Management įkūrėjas ir vadovas atkreipia dėmesį, kad per pastaruosius keturiasdešimt metų Vakarų šalių ekonomikos augimas buvo finansuojamas išskirtinai kreditų pagalba, kuriuos dabar teks sugrąžinti. Tačiau tai padaryti neleis vis labiau prastėjanti šalies ekonomikos padėtis, o tai savo ruožtu lems, kad bankų turimi kreditų portfeliai taps beverčiai.
Vienintelė valdžios išeitis tokiu atveju bus spausdinti vis didesnius bei rekordinius kiekius naujų pinigų. Tai savo ruožtu lems tai, kad visi popieriniai aktyvai taps beverčiai, na o vienintelis būdas apsisaugoti nuosavą kapitalą nuo hiperinfliacijos bus investavimas į auksą.
Matterhorn Asset Management investicinė kompanija siūlo asmeninių finansų valdymo paslaugas, ypatingą vaidmenį skirdama investicijoms į auksą ir sidabrą, na o šios investicijos yra vykdomos nenaudojant bankinės sistemos paslaugų.