Netikėtas ir įspūdingas jenos šūvis

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-03-17 00:38 Komentarai: (2)
Ši naktis iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvos laiku be abejo tikrai yra neeilinė, senokai kas matyt regėjo, kai valiutų rinkoje viena valiuta taip įspūdingai per trumpą laiką pabrangsta kitų valiutų atžvilgiu. Šios nakties neabejotina žvaigždė Japonijos jena, kuri dolerio atžvilgiu pabrango iki visų laikų aukščiausio lygio. Ar gali būti, kad kažkas surengė iš anksto paruoštą spekuliacinę ataką valiutų rinkoje, kurios tikslas buvo greit sustiprinti jeną ir tokiu būdu panikuojant visiems aplinkui susižerti greit uždirbtą įspūdingą pelną?

Rinkoje pasirodė gandų, kad dar šią naktį Lietuvos laiku G-7 grupės šalių Centriniai bankai valiutų rinkoje gali atlikti bendras intervencijas, kuriomis bus siekiama susilpninti jeną.

Pasirodę gandai, kad ketvirtadienį gali būti uždaryta Tokijo birža, tik dar labiau padidino nervingumą finansų rinkose, tiesa po to, ši informacija buvo paneigta. Vėliau pasirodė Tokijo biržos pranešimas, kad jeigu evakuacija bus pradėta vykdyti ir Tokijuje, teks uždaryti šią biržą.

Doleris jenos atžvilgiu dar visai nesenai per gan trumpą laiko atkarpą buvo driokstelėjęs net virš keturių procentų ir nusiritęs iki vos 76.127 jenų už dolerį, tai kaip minėta yra absoliučiai mažiausia dolerio vertė jenos atžvilgiu per visą istoriją. Galingai jena šoktelėjo ir euro, svaro ir kitų valiutų atžvilgiu, tiesa dabar jena, matyt su Japonijos Centrinio banko pagalba, ima silpnėti. Rinkoje šiuo metu už vieną dolerį jau yra mokama po 79.485 jenas, t.y. jau yra faktiškai panaikintas prieš tai buvęs įspūdingas dolerio kritimas jenos atžvilgiu.

Ironiška, tačiau kuo padėtis Japonijoje tampa sunkesnė, tuo labiau stiprėja šios šalies valiuta jena.

Jenos kilimą kitų valiutų atžvilgiu matyt paskatino ir pasirodžiusi informacija, kad egzistuoja reali rizika, kad iš pažeistos Japonijos atominės elektrinės gali nutekėti radiacija, be to rinkoje vis aktyviau buvo spekuliuojama, kad Japonijos draudimo bendrovės ir šalies valdžia, norėdami padengti katastrofos metu patirtas išlaidas, bus priversti parduoti turimus užsienio aktyvus.

„Kiekvienam yra be galo smalsu, kodėl jie nutarė neginti 80 jenų už dolerį lygį. Vau, tai viskas ką galiu pasakyti, vau“ – emocingai kalbėjo Bank of New York Mellon banko vyriausias valiutų rinkos strategas Michael Woolfolk.

„Mes pažeidėme 79,75 jenų už vieną dolerį lygį, ir iš pradžių šioje vietoje buvo didelis palaikymas, tačiau kai užsidarė Niujorko birža, neliko jokio palaikymo ir ženklo, kad rinkoje veikia Japonijos Centrinis bankas, tad prasidėjo išpardavimas arba tikra sniego lavina “ – įspūdžiais iš įvykių valiutų rinkoje dalinosi Nomura Holdings banko valiutų rinkos vadovas Kurt Magnus.

„Kyla elementarus klausimas, kiek realiai funkcionuoja Centrinis bankas. Gal šiuo atveju egzistuoja kažkokie kiti faktoriai. Aš manau, kad jums reikėtų būti šiek tiek atsargiems, nes G-7 grupės šalių Centrinių bankų atstovai surengė konferencinį pokalbį. Aš negaliu įsivaizduoti, kad šie vaikinai leistų, kad rinka ir toliau laisvai judėtų šia kryptimi. Jei ir yra koks nors laikas vykdyti koordinuotas intervencijas, tai jis išaušo kaip tik dabar“ – prieš porą valandų per patį jenos stiprėjimo įkarštį teigė Deutsche Bank banko pagrindinis valiutų rinkos strategas Alan Ruskin, ir akivaizdu, jog jis buvo teisus, nes esant antrai nakties Lietuvos laiku, doleris jenos atžvilgiu, matyt su Japonijos Centrinio banko ir galbūt kitų Centrinių bankų pagalba, jau spėjo pastebimai atšokti.

Tuo ketvirtadienio prekybą Japonijos Tokijo biržos akcijų rinkos pagrindinis indeksas Nikkei 225 ir vėl pradėjo fiksuodamas didelį kritimą, kuris sudaro apie keturis procentus.
 
1.   Parašė Spekkas   2011-03-17 01:04  

Išsitrinu arba ištrinkit

 
2.   Parašė regneo   2011-03-17 09:22  

Gal pats Japonijos bankas nutare paspekuliuoti ir saliai uzdirbti pinigelius. Juk ju reikes