J.Rogers – Šveicarijos Centrinio banko sprendimas yra didelė klaida

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-09-07 12:35 Komentarai: (3)
„Šveicarijos Centrinio banko sprendimas nustatyti minimalią euro ir franko kurso ribą, yra didžiulė klaida“ – pareiškė gerai žinomas investuotojas bei žaliavų rinkos žinovas Jim Rogers.

Vakar Šveicarijos Centrinis bankas netikėtai pranešė, kad minimalus euro ir franko pokyčio kursas nuo šiol sudarys 1,2 frankus už vieną eurą, be to minimas Centrinis bankas siekdamas apginti šį lygį yra pasiruošęs supirkti bet kokį kiekį užsienio valiutos. Analitikų manymu, Šveicarijos veiksmas – tai „ištvermės išbandymas“, kuris turėtų leisti Šveicarijos valiutai frankui atsikratyti saugios valiutos statuso.

„Šis veiksmas bus efektyvus kurį laiką, tačiau galiausiai rinkos dalyviai turės daugiau pinigų nei Šveicarijos Centrinis bankas“ – prognozuoja Jim Rogers.

Jo nuomone, Šveicarijos Centrinis bankas pirkdamas didelius kiekius užsienio valiutų gali patirti didelius nuotolius, nes galiausiai šias valiutas jis turės parduoti už mažesnę nei buvusi įsigijimo kaina. Iš kitos pusės, bandant išlaikyti Šveicarijos ekonomikos konkurencingumą, tai gali privesti prie visiško franko nuvertėjimo. Dėl to sugriūtų šalies bankinė sistema, kuri tradiciškai sudaro vieną iš esminių Šveicarijos ekonomikos pagrindų.

„Taigi, tai didžiulė Šveicarijos klaida, nes ji bet kokiu atveju nukentės“ – teigia gerai žinomas investuotojas bei žaliavų rinkos žinovas Jim Rogers.

Vakarykštis Šveicarijos Centrinio banko sprendimas sukrėtė finansų rinkas. Tiek Amerikos doleris, tiek euras bei kitos valiutos pastebimai sustiprėjo Šveicarijos franko atžvilgiu.

Analitikai pradėjo ieškoti kitos valiutos, kuri galėtų pasižymėti „saugaus uosto“ statusu. Jim Rogers mano, kad geriausias kandidatas yra Kinijos juanis. Jo nuomone, trumpalaikiu laikotarpiu „saugaus uosto“ vaidmenį gali atlikti ir Amerikos doleris, tačiau ilgalaikiu laikotarpiu tai bus absoliučiai blogiausia valiuta. Šis investuotojas dažnai kritikuoja Amerikos Federalinį Rezervų banką dėl to, kad šis prispausdindamas dolerių ir tokiu būdu stengdamasis stimuliuoti ekonomiką, sumažina dolerio vertę.
 
1.   Parašė Meszka   2011-09-07 13:16  

turb8t jis buvo prisipirkęs frankų, kad taip kritikuoja DD

 
2.   Parašė IT17   2011-09-07 13:43  

labai tiketina, sakyciau

 
3.   Parašė siaures vejas   2011-09-07 14:25  

jeigu ir buvo- tai abejociau kad tope. O is esmes teisingai nusake reikalo esme: arba pramone arba bankine sistema. Arba "safe haven" arba "carry trade" funding.
Bet kaip jenos patirtis rodo antru atveju irgi griztanti valiuta stipreja.

ir teisingai pasake, kad galiausiai visi parduoti frankai (stipredami) gris atgal ir arba neuzteks "pripirktu" eur, usd ir kt. arba karta pradejus- turesi testi "neribota leidyba"...nelabai populiaru SNB nepriklausomybei ir t.t.