Jis yra įsitikinęs, kad tiek Europa, tiek Amerika įveiks savo ekonomines problemas.
„Tačiau mano šalis yra pasiruošusi ištiesti pagalbos ranką ir daugiau investuoti Europos šalyse bei Amerikoje“ – teigė Kinijos premjeras.
Wen Jiabao paragino europiečius imtis ryžtingų veiksmų Kinijos atžvilgiu, t.y. pripažinti, kad antroje pagal dydį pasaulyje Kinijos ekonomikoje vyrauja visiška rinkos ekonomika. Jis pabrėžė, kad Kinijai tai turi labai didelę simbolinę reikšmę, be to tai Kiniją apsaugotų nuo antidempinginių skundų. Jis tikisi, kad persilaužymas šiuo klausimu įvyks per Kinijos ir Europos sąjungos viršūnių susitikimą spalio mėnesį.
Kinijos premjeras taip pat paragino išsivysčiusias šalis sumažinti savo biudžetų deficitus bei kurti darbo vietas ir liautis kliautis vien tuo, kad Kinija išpirks, t.y. išgelbės visą pasaulį.
„Išsivysčiusios šalys turi plėtoti atsakingą fiskalinę ir monetarinę taktiką. Tai turėtų padėti sustabdyti skolos krizės plitimą Europoje“ – pabrėžė Wen Jiabao.
Jis paragino Amerikos valdžią, kad ši dar labiau atvertų šalies rinką Kinijos investicijoms.
„Dėl šių investicijų Amerikoje būtų sukurtos naujos darbo vietos, o mes neturėtume tiek daug savo lėšų investuoti į Amerikos obligacijas“ – teigė Kinijos premjeras, kuris taip pat amerikiečius paragino panaikinti apribojimus moderniausių technologijų eksportui į Kiniją.
Trijų dienų trukmės ekonomikos forumas Kinijos uoste Daliane, kurio reikšmė kasmet vis labiau didėja, yra vadinamas „vasaros Davosu“.