![](datas/img/press/12534.jpg)
„Yra nuosmukis ir yra esminis konfliktas, ar turtingi turi mokėti mokesčius už darbo vietų kūrimą ar ne. Be to, vykdomos derybos dėl biudžeto subalansavimo ilgalaikėje perspektyvoje, tačiau nėra sutarimo dėl trumpalaikio fiskalinio stimuliavimo, kas būtų tinkamas politinis susitarimas“ – pareiškė George Soros.
Kalbėdamas apie situaciją Europoje, gerai žinomas investuotojas mano, kad senajame žemyne vykdoma politika sukūrė žymiai pavojingesnę situaciją, nei tą, kuri buvo po investicinio banko Lehman Brothers bankroto 2008 metų rugsėjį.
„Situacija tampa dar labiau pavojingesnė, ir manau, kad valdžios institucijos padarys viską, kas įmanoma, kad sistema būtų išlaikyta kaip visuma, nes alternatyva yra per daug siaubinga, kad ją svarstyt“ – pabrėžė jis.
Gerai žinomas investuotojas bei milijardierius George Soros mano, kad dvi, arba netgi trys mažesnės ir silpnesnės euro zonos šalys gali paskelbti apie savo nemokumą ir pasitraukti iš euro zonos. Ir jeigu šis procesas bus nekontroliuojamas, tai sukeltų labai didelį pavojų pasaulio ekonomikai.