Daugelis investuotojų matyt praranda tikėjimą tuo, kad problemos euro zonoje, bei esančios problemos Amerikoje bus sėkmingai ir gan greitai išspręstos, vis aiškiau tampa tai, kad esančių problemų, kurios yra gan rimtos, sprendimui prireiks žymiai daugiau laiko ir žymiai daugiau pastangų, be to rinkos dalyviai puikiai prisimena visai nesenus įvykius, kurie nutiko 2008 metų rudenį. Ekonomikos recesijos tikimybė vis labiau didėja, todėl defliacijos tikimybė yra kur kas didesnė už infliacijos, o tai nėra palanku akcijų ir žaliavų rinkoms.
Vien per šią savaitę Dow Jones indeksas jau neteko net beveik septynių procentų savo vertės, na o nuo šių metų pradžios jau yra nuvertėjęs 7,3 procentais. S&P 500 indeksas nuo šios savaitės pradžios jau neteko virš septynių procentų savo vertės, na o nuo metų pradžios jau yra nukritęs virš dešimt procentų, tuo tarpu Nasdaq indeksas per šią savaitę pasikoregavo jau virš šešių procentų, na o nuo metų pradžios – virš septynių procentų.
Jei akcijos pinga, vadinasi investuotojai aktyviau perka obligacijas. Tad nieko stebėtino, kad Amerikos dešimties ir trisdešimties metų trukmės valstybinių obligacijų pelningumas nusirito iki rekordinių žemumų. Trisdešimties metų trukmės šios šalies obligacijų pelningumas ketvirtadienį krito 0.20 procentais iki 2.798 procentų, na o per paskutines dvi dienas jis bendrai susitraukė 0.44 procentais, tuo tarpu dešimties metų trukmės Amerikos obligacijų pelningumas smuko 16 bazinių punktų iki 1.6961 procentų, t.y. iki rekordinių žemumų.
Doleris, kurį investuotojai laiko esant pačia saugiausiai ir likvidžiausia valiuta, ketvirtadienį ir toliau brango visų pagrindinių valiutų atžvilgiu. Euras dolerio atžvilgiu ketvirtadienį atpigo dar beveik vienu procentu, ir rinkoje už vieną eurą buvo mokama tik po 1.34615 dolerius. Vien nuo šios savaitės pradžios euras dolerio atžvilgiu jau spėjo atpigti beveik 2,5 procentais.
Žinoma, kai padidėja rizika ir investuotojų baimė, aukštyn kyla ir taip vadinamas baimės indeksas VIX, kuris ketvirtadienio prekybos metu šoktelėjo net vienuolika procentų iki 41.35 bazinių punktų.
Galima ekonomikos recesija yra nepalanki ir žaliavų rinkai, tad nėra kuo stebėtis, kad žaliavos taip pat pastebimai pigo, na o prie jų pigimo prisidėjo ir brangęs doleris. Sidabro kaina ketvirtadienio prekybos metu driokstelėjo žemyn net beveik dešimt procentų, auksas pigo 2.47 procentais, Crude rūšies naftos kaina krito penkiais procentais iki 80.53 dolerių už barelį, nors prekybos sesijos metu buvo nusiritusi netgi žemiau aštuoniasdešimties dolerių. Rugių kaina krito taip pat apie penkis procentus, cukraus - 3.63 procentais, be to pastebimai žemyn važiavo ir absoliučiai visų kitų žaliavų kainos.
Po tokio didelio ir gan įspūdingo paskutinių dviejų dienų išpardavimo rinkose, galima būtų tikėtis penktadienį sulaukti bent šiokio tokio atšokimo rinkoje, tačiau neaišku, ar buliai bus pakankamai drąsūs ir neaišku kiek jų belikę.