![](datas/users/375-euro 2012.jpg)
Iš pradžių šešiolika Europos šalių rinktinių, kurios yra suskirstytos į keturias grupes po keturias komandas, sužais grupiniame etape kiekviena po tris rungtynes su savo grupės atstovais, vėliau po dvi komandas iš kiekvienos grupės, kurios pasirodys geriausiai, t.y. surinks daugiausiai taškų, pateks į ketvirtfinalį, vėliau seks pusfinalis, na ir kulminacija - finalas.
Europos futbolo čempionato UEFA Euro 2012 rungtynės bus žaidžiamos iš viso aštuoniose stadionuose, kurie įsikūrę keturiuose Lenkijos (Gdanske, Poznanėje, Varšuvoje ir Vroslave) bei keturiose Ukrainos (Donecke, Lvove, Charkove ir Kijeve) miestuose. Pirmosios čempionato atidarymo rungtynės žaidžiamos Lenkijos sostinėje Varšuvoje, na o finalas liepos pirmą dieną įvyks Kijeve. Rungtynes minėtuose stadionuose iš viso gyvai turėtų stebėti ne mažiau kaip 1,4 milijonai futbolo sirgalių, be to jos gyvai transliuojamos į daugiau nei du šimtus pasaulio šalių.
Tad iš arčiau susipažinkime su UEFA Euro 2012 dalyviais, bei laukiančiomis rungtynėmis:
A grupė - Rytų Europos atstovai ir nelaimėlė Graikija
![](datas/users/375-robert-lewandowski.jpg)
Likusių trijų šios grupės šalių rinktinės tai pat nėra šio turnyro favoritės. Nors čekai yra nuolatiniai Europos futbolo čempionatų finalinių etapų dalyviai, ir kartais iš ties pasirodydavo puikiai, tačiau ši šalis tai pat nepriklauso elito grupei. Verta pastebėti, jog Rusija per pastaruosius keletą metų iš ties investavo ir toliau investuoja daug lėšų į futbolo plėtrą šalyje ir jo lygio kėlimą, ir pirmieji rezultatai jau yra matomi. Ši rinktinė turi savo žvaigždžių, t.y. gerai Europoje žinomų žaidėjų, kurių sugebėjimai niekam nekelia abejonių, be to rinktinei vadovauja puikus specialistas iš Olandijos. Tarp keturių šios grupės rinktinių, Rusijos galimybės laimėti UEFA Euro 2012 čempionatą yra vertinamos geriausiai.
Na ir galiausiai Lenkija, viena iš šių metų Europos futbolo čempionato šeimininkių. Taip, šios rinktinės futbolininkai žais namuose, ir aistringų Lenkijos futbolo sirgalių palaikymas yra garantuotas, tačiau ar to pakaks ir ar tai netaps kliūtimi? Jau netrukus gausime atsakymus į šiuos klausimus. Lenkijos rinktinė tai pat turi žvaigždžių, t.y. žaidėjų, kurie demonstruoja aukšto lygio žaidimą. Štai puolėjas Robert Lewandowski neseniai pasibaigusiame Vokietijos klubinio futbolo čempionate buvo pripažintas geriausiu Vokietijos Bundesligos žaidėju, na o Wojciech Szczęsny yra ne tik Lenkijos rinktinės, tačiau ir tokio elitinio klubo kaip Londono Arsenal pagrindinis vartininkas.
Šalys grupėje suskirstytos pagal tikimybę laimėti Europos futbolo čempionatą, t.y. joms lažybų bendrovių priskirtą koeficientą:
1. Rusija (21.00)
2. Lenkija (45.00)
3. Čekija (80.00)
4. Graikija (101.00)
B grupė - Mirtininkų ketvertas
Iš kart po to, kai šalių rinktinės burtų keliu buvo paskirstytos į grupes, B grupė buvo tuoj pat pavadinta mirtininkų grupe, ir iš ties, pažvelgus į tai, kokių šalių rinktinės žais šioje grupėje, šis titulas šiai grupei be jokios abejonės labai tinka ir yra pagrįstas. Trys futbolo elitui priklausančios šalys, t.y. Vokietija, Olandija bei Portugalija, na ir jau vieną kartą, tiesa senokai, 1992 metais visai netikėtai Europos futbolo čempionatą laimėjusi Danija.
![](datas/users/375-robinvanpersie.jpg)
Visi puikiai žino oranžinius. Olandai yra nuolatiniai Europos ir pasaulio futbolo čempionatų finalinių etapų dalyviai. Šios šalies rinktinei yra pavykę vieną kartą tapti Europos futbolo čempionato nugalėtoja, tiesa, tai įvyko jau labai seniai, t.y. 1988 metais. Apie Olandijos futbolo rinktinės pajėgumą liudija tai, kad prieš du metus vykusio pasaulio futbolo čempionato metu, šios šalies rinktinei pavyko nukeliauti net į patį finalą, ir tik ten buvo pralaimėta Ispanijai. Olandijos futbolo rinktinės branduolys nuo to laiko išliko faktiškai tas pats, tad šios šalies galimybės laimėti šių metų Europos futbolo čempionatą yra ne veltui vertinamos gan aukštai.
Portugalija tai pat priklauso futbolo šalių elitui. Nors šiai šaliai iki šiol dar ne kartą nėra pavykę laimėti Europos futbolo čempionato, tačiau visada būna pirmas kartas. Arti nugalėtojos titulo Portugalija buvo 2004 metais, kuomet žaisdama namuose šios šalies rinktinė nukeliavo iki pat finalo ir tik čia buvo pralaimėta Graikijai. Už Portugalijos rinktinę žaidžia šiuo metu esantis vienas iš geriausių pasaulio futbolo žaidėjų C.Ronaldo, be to šalies rinktinėje yra ir daugiau gerai žinomų žaidėjų. Tad, nors Portugalijos šansai laimėti šių metų Europos futbolo čempionatą yra vertinami prasčiau nei kitų dviejų šios grupės rinktinių, t.y. Vokietijos ir Olandijos, tačiau Portugalijos rinktinė turi puikias galimybes paneigti šias išankstines prognozes.
Tarp B grupės rinktinių Danijos šansai laimėti šių metų Europos futbolo čempionatą, yra vertinami prasčiausiai. Tačiau šios šalies rinktinė realiai gali gerokai pagadinti nervus šios grupės favoritiems ir netgi gali pateikti staigmenų.
Šalys grupėje suskirstytos pagal tikimybę laimėti Europos futbolo čempionatą, t.y. joms lažybų bendrovių priskirtą koeficientą:
1. Vokietija (4.00)
2. Olandija (7.50)
3. Portugalija (19.00)
4. Danija (91.00)
C grupė - Krizės kamuojamas trejetukas ir Kroatija
Be jokios abejonės, C grupės dvi pagrindinės favoritės yra Ispanija ir Italija - tai futbolo elitui priklausančios šalys, tačiau tiek Kroatija, tiek Airija gali tapti juodaisiais šios grupės arkliukais. Ispanijos galimybės laimėti šių metų Europos futbolo čempionatą yra vertinamos kaip pačios didžiausios tarp visų čempionate dalyvaujančių šalių rinktinių, tačiau iškart verta prisiminti, kad per visą Europos futbolo čempionatų istorija iki šiol dar nei vienos šalies rinktinei nėra pavykę du kartus iš eilės laimėti šio čempionato.
![](datas/users/375-iniesta.jpg)
Italija visuomet priklauso favoritų grupei. Tiesa, šįkart jos šansai laimėti šių metų Europos čempionatą, vis dėl to nėra vertinami taip aukštai kaip tarkime Ispanijos ar Vokietijos. Italijai Europos futbolo čempionatą yra pavykę laimėti vieną kartą, ir tai įvyko jau labai seniai, t.y. 1968 metais, kuomet Europos futbolo čempionato šeimininkė kaip tik ir buvo Italija. Ar Italija jau subrendo dar vienai pergalei?
Kitų dviejų šios grupės rinktinių, t.y. Kroatijos ir Airijos, galimybės patekti į ketvirtfinalį bei laimėti šių metų Europos futbolo čempionatą, yra vertinamos gerokai kukliau nei prieš tai paminėtų dviejų rinktinių, tačiau tuo pačiu iškart verta prisiminti, kad kiekvieno čempionato metu nuolatos būna staigmenų ir sensacijų. Ar viena iš šių šalių rinktinių yra pajėgi pateikti staigmenų ir sukurti sensaciją? - Kodėl gi ne. Vienaip ar kitaip, silpnų rinktinių finaliniame Europos futbolo čempionato etape nebūna ir su visomis reikia kautis rimtai. Bet kokiu atveju, tiek Kroatijos, tiek Airijos rinktinės savo varžovus, kurie iš anksto laikomi favoritais, gali priversti gerokai paprakaituoti.
Šalys grupėje suskirstytos pagal tikimybę laimėti Europos futbolo čempionatą, t.y. joms lažybų bendrovių priskirtą koeficientą:
1. Ispanija (3.75)
2. Italija (16.00)
3. Kroatija (55.00)
4. Airija (101.00)
D grupė - Dvi elito atstovės, šeimininkai ir Švedija
Ši grupė, ir išankstinė padėtis joje, yra labai panaši į prieš tai minėtą C grupę. D grupėje tai pat yra du ryškūs ir aiškūs favoritai, t.y. Prancūzijos ir Anglijos futbolo rinktinės, kurios be jokios abejonės priklauso futbolo elitui. Tačiau kitos dvi šios grupės rinktinės, t.y. Ukrainos bei Švedijos, yra pajėgios pateikti staigmenų.
![](datas/users/375-rooney.jpg)
Prancūzija paskutinį kart Europos futbolo čempione yra tapusi 2000 metais. Per paskutinį Europos futbolo čempionatą vykusį 2008 metais, Prancūzija iš ties pasirodė tragiškai. Vos vienas pelnytas įvartis ir vos vienas iškovotas taškas, Prancūzija gavo skaudų antausį. Tad, šios šalies rinktinė per šį čempionatą tikrai turi ką įrodyti. Ar buvo galima dar blogiau pasirodyti per praėjusį Europos futbolo čempionatą? - ko gero taip, tačiau dar skaudesnį antausį nei prancūzai, minėtais metais gavo anglai, kurie apskritai nepateko į 2008 metais vykusį Europos futbolo čempionatą. Kokia baisi gėda! Tad Anglijos rinktinė, tai pat turi ką įrodyti.
Ukraina žaidžia namuose, tad kaip ir Lenkijos atveju, ši rinktinė turės labai didelį palaikymą, kuris gali tiek padėti, tiek ir pakišti koją. Ukrainai grupėje teko kur kas rimtesni priešininkai nei kitai šio čempionato šeimininkei. Švedai moka žaisti futbolą, ir nors jų galimybės iš keturių šios grupės rinktinių laimėti šių metų Europos futbolo čempionatą ir vertinamos kukliausiai, tačiau Švedijos rinktinė turėtų būti kietas riešutėlis bet kuriam priešininkui, ir ji tai pat yra pajėgi pateikti staigmenų.
Šalys grupėje suskirstytos pagal tikimybę laimėti Europos futbolo čempionatą, t.y. joms lažybų bendrovių priskirtą koeficientą:
1. Prancūzija (10.00)
2. Anglija (14.00)
3. Ukraina (46.00)
4. Švedija (67.00)
Gero futbolo, smagių ir jaudinančių akimirkų.
Parengta remiantis uefa.com, traders.lt bei kitais internetiniais tinklapiais