![](datas/img/news/images/e/ecb_building.jpg)
Euro zonoje, kaip ir buvo laukta rinkoje, bazinė palūkanų norma ir toliau sudarys 0.25 procentus, be to, tai jau šeštas mėnesis iš eilės kai ji nėra keičiama.
Metinė infliacija, remiantis preliminariais Eurostat duomenimis, praėjusį mėnesį euro zonoje kiek ūgtelėjo, tad matyt todėl Europos Centrinio banko atstovai neskuba priimti sprendimo pradėti įgyvendinti euro zonos šalių obligacijų supirkimo programą. Jie nori įsitikinti, ar iš tiesų metinė infliacija kovo mėnesį, kuomet ji buvo nusileidusi iki vos 0.5 procentų, pasiekė dugną.
Priminsime, kad balandį, kaip jau minėta, remiantis preliminariais duomenimis, ji ūgtelėjo iki 0.7 procentų, tačiau vis dar yra pastebimai žemesnė už Europos Centrinio banko nustatytą dviejų procentų tikslinį lygį. Tačiau tuo pačiu niekas nesitiki, kad šiais metais ji euro zonoje pakils iki minėto lygio.
Palūkanos už indėlius Centriniame banke taip pat nebuvo pakeistos bei ir toliau siekia nulį procentų, na o ribinė refinansavimo norma ir toliau sudarys 0.75 procentus.
Šiandien posėdžiavę Anglijos Centrinio banko atstovai taip pat nepriėmė jokių naujų sprendimų, t.y. bazinė palūkanų norma ir toliau išlieka rekordinėse žemumose ir sudaro vos 0.5 procentus, na o aktyvų supirkimo programos vertė ir toliau išlieka 375 mlrd. svarų.
Tad Europos Centrinio banko atstovai lauks naujausių makeokonominių duomenų, tačiau bet kokiu atveju ir toliau bus kartojama, jog esant reikalui, šio banko atstovai gali imtis papildomų priemonių. Euro zonos ekonomika ir toliau po truputį vis labiau atsigauna, na o jeigu metinė infliacija taip pat dar kiek labiau paspartėtų, tuomet tikimybė, jog bus pradėta įgyvendinti aktyvų supirkimo programa, dar labiau sumažės. Tačiau tuo pačiu, kai kurios stambios euro zonos šalys nerimauja dėl pernelyg stipraus euro, tad Europos Centrinis bankas gali patirti didesnį papildomą spaudimą šiuo klausimu.