![](datas/img/news/images/i/imf_logo.jpg)
Abiem atvejais augimo prognozės sumažintos po 0,3 procentus iki atitinkamai 3.5 ir 3.7 procentų. Anot Tarptautinio Valiutos Fondo ekonomistų, per praėjusius metus pasaulinė ekonomika, kaip ir per 2013 metus, paaugo 3.3 procentais.
Pasaulio ekonomikos augimas, dėl mažesnių investicijų ir daugumos turtingiausių šalių, išskyrus Ameriką, finansinių problemų, bus lėtesnis nei anksčiau manyta.
Tuo tarpu atsižvelgiant į Amerikoje didėjančią vidaus paklausą, Tarptautinio Valiutos Fondo specialistai padidino tiek šių, tiek kitų metų savo anksčiau skelbtas šios šalies bendrojo vidaus produkto augimo prognozes. Šių metų prognozė buvo kilstelta nuo 3.1 iki 3.6 procentų, na o kitų metų - nuo 3 iki 3.3 procentų. Per praėjusius metus, anot minėto banko atstovų, didžiausia pasaulyje ekonomika ūgtelėjo 2.4 procentais, kai per 2013 metus augimas siekė 2.2 procentus.
Euro zonos ekonomikos tiek šių, tiek kitų metų augimo prognozės, kaip ir pasaulinės ekonomikos atveju, irgi buvo sumažintos. 2015 metų augimo prognozė buvo sumažinta nuo 1.4 iki 1.2 procentų, na o kitų metų - 0.3 procentais iki 1.4 procentų. Per praėjusius metus euro zonos ekonomika, anot Tarptautinio Valiutos Fondo ekonomistų, paaugo 0.8 procentais, kai per ankstesnius metus smuktelėjo 0.5 procentais.
Didžiausios euro zonoje Vokietijos ekonomikos augimo prognozės taip pat buvo nurėžtos. Minimos fondo specialistai prognozuoja, kad per šiuos metus Vokietijos bendrasis vidaus produktas ūgtels 0.2 procentais mažiau nei anksčiau prognozuota, t.y. 1.3 procentais, na o kitų metų augimo prognozė buvo nurėžta 0.3 procentais iki 1.5 procentų. Per 2014 metus minimos šalies ekonomika ūgtelėjo 1.5 procentais, kai per 2013 metus paaugo tik 0.2 procentais.
Prancūzijos ir Italijos ekonomikų augimo prognozės tiek šiems, tiek kitiems metams taip pat buvo sumažintos. Pirmosios šalies bendrojo vidaus produkto augimo prognozės buvo sumažintos atitinkamai 0.1 ir 0.2 procentais iki 0.9 ir 1.3 procentų. Italijos ekonomikos augimo prognozė abiem atvejais buvo nurėžta po 0.5 procentus iki atitinkamai 0.4 ir 0.8 procentų. Tuo tarpu Ispanijos šių metų bendrojo vidaus produkto augimo prognozę Tarptautinio Valiutos Fondo specialistai kilstelėjo 0.3 procentais iki dviejų procentų, na o kitų metų augimo prognozė išliko nepakeista ir siekia 1.8 procentus.
Japonijos ekonomikos, kuri šiuo metu yra trečia pagal dydį pasaulyje, augimo prognozės taip pat buvo pakoreguotos neigiama linkme. Šių metų augimo prognozė buvo sumažinta nuo 0.8 iki 0.6 procentų, na o kitų - 0.1 procentu iki 0.8 procentų. Anot Tarptautinio Valiutos Fondo specialistų, per praėjusius metus šios šalies ekonomika paaugo vos 0.1 procentu, kai metais anksčiau - 1.6 procentais.
Didžiosios Britanijos anksčiau skelbta šių metų bendrojo vidaus produkto augimo prognozė išliko nepakeista ir siekia 2.7 procentus, na o kitų metų buvo sumažinta 0.1 procentu iki 2.4 procentų. Per praėjusius metus, palyginus su 2013 metais, Didžiosios Britanijos ekonomikos augimas paspartėjo nuo 1.7 iki 2.6 procentų.
Dar rudenį Tarptautinio Valiutos Fono ekonomistai tikėjosi, kad tiek šiais metais, tiek kitais metais Rusijos ekonomika ūgtels, na o dabar prognozuojama, kad per šiuos metus ji susitrauks trim procentais, na o kitais metais kris dar vienu procentu. Per praėjusius metus, palyginus su 2013 metais, šios šalies ekonomikos augimas, anot minėto fondo specialistų, sumažėjo nuo 1.3 iki 0.6 procentų.
Kinijos ekonomikos augimo prognozės taip pat buvo sumažintos. Šių metų sumažinta 0.3 procentais iki 6.8 procentų, na o 2016 metų - 0.5 procentais iki 6.3 procentų. Tuo tarpu praėjusiais metais šios šalies ekonomikos augimas sulėtėjo nuo 7.8 iki 7.4 procentų. Indijos šių metų augimo prognozė buvo sumažinta 0.1 procentu iki 6.3 procentų, na o kitų metų nepakeista ir siekia 6.5 procentus. Per praėjusius metus šios šalies ekonomika paaugo 5.8 procentais, na o metais anksčiau - penkiais procentais.
Tuo tarpu Brazilijos bendrojo vidaus produkto augimo prognozės buvo gerokai sumažintos. Šių metų augimo prognozė nurėžta 1.1 procentu iki 0.3 procentų, na o kitų metų - 0.7 procentais iki 1.5 procentų. Anot Tarptautinio Valiutos Fondo ekonomistų, per praėjusius metus minimos šalies ekonomika paaugo vos 0.1 procentu, na o metais anksčiau - 2.5 procentais.
„Padėties pagerėjimas Amerikoje yra labai pastebimas, ir tai, nepaisant stiprėjančio dolerio, ir toliau turėtų tęstis“ - sakė Tarptautinio Valiutos Fondo pagrindinis ekonomistas Olivier Blanchard.
„Akivaizdžiausia grėsmė pasaulio ekonomikos augimui yra stagnacija euro zonoje, arba Japonijoje, arba abu šie reiškiniai“ - pabrėžė jis.