Juanis dar nėra pasirengęs rezervinės valiutos statusui

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2015-06-04 16:57 Komentarai: (0)
Nepaisant to, kad Kinijos valdžia daro didžiulį spaudimą, jog šios šalies valiuta įgautų tarptautinės rezervinės valiutos statusą, juanis dar nėra pasirengęs įžengti į pasaulinę sceną, pareiškė buvęs Amerikos Centrinio banko vadovas Ben Bernanke.

„Neužtenka vien tik turėti stiprią ekonomiką. Norint judėti šia kryptimi, kinai turės ir toliau liberalizuoti savo kapitalo rinką, dabartinę prekybos sistemą bei pagilinti ir sustiprinti savo obligacijų ir kitų aktyvų rinkas” - pabrėžė jis.

Kinijos valdžia, siekdama užtikrinti palankius valiutos kursus savo eksportui, jau ilgą laiką taikė griežtą savo valiutos kontrolę. Daugelio šalių vyriausybės, o ypač Amerikos valdžia, nuolat kritikuodavo Kinijos valdžią, kad ši išlaiko dirbtinai nuvertintą juanį.

Tačiau pastaruoju metu Tarptautinio Valiutos Fondo specialistai oficialiai pripažino, jog Kinijos valiuta jau yra gana tinkamai įvertinta, nors šios šalies Centrinis bankas ir toliau kasdien nustato juanio kursą ir svyravimo ribas. Tuo pačiu minimo fondo atstovai paragino Kinijos valdžią įgyvendinti tolimesnes reformas ir atlikti veiksmus, jog būtų pasiektas visiškai lankstus šalies valiutos kursas, t.y. juanis turėtų tapti laisvai kitų valiutų atžvilgiu svyruojanti valiuta.

Pasak buvusio Amerikos Centrinio banko vadovo Ben Bernanke, kuris šiuo metu patarinėja dviem fondams, t.y. Pimco ir Citadel, juanio padarymas pasauline rezervine valiuta - tai neturėtų būti pagrindinis Kinijos valdžios tikslas.

„Kinija visų pirma turėtų siekti, kad jos ekonomika taptų dar stipresnė ir labiau produktyvi. Jie turi įgyvendinti reformas, kurios leistų pasiekti tvaresnį vystymąsi” - reziumavo jis.
 
Dar nėra komentarų