![](datas/img/news/images/g/goldmansachs_plate.jpg)
Šis trečiasis krizės etapas pasižymės žemomis žaliavų kainomis, sulėtėjusiu ekonomikos augimu Kinijoje ir kitose besivystančiose šalyse bei žema pasauline infliacija.
Anot Goldman Sachs banko atstovų, šie trys elementai - tai prieš tai buvusių dviejų fazių pasekmė. Ankstesnės fazės pasižymėjo bankų problemomis ir žlugimais, o po to sekė Europos šalių problemos dėl skolų. Be to, tai yra dalis per pastaruosius kelis dešimtmečius buvusio skolų superciklo.
„Besivystančios rinkos, paremtos labai ekspansine Amerikos pinigų politika ir paskolų augimu, įžengė į optimizmo fazę. Bet kai Europa pagaliau 2012 metai įžengė į augimo fazę, remiamos agresyviu pinigų politikos švelninimu sparčiai augančios ekonomikos įžengė į naują nevilties arba desperacijos laikotarpį“ - rašoma minėto banko atstovų pranešime.
Investicinio banko Goldman Sachs analitikai mano, jog tai bus paskutinis finansų krizės etapas. Tačiau jis nesibaigs tol, kol neišnyks visas šis perteklinis finansavimas, kuris yra matomas besivystančiose šalyse bei kol nebus absorbuoti šios kilmės nuostoliai.