![](datas/img/news/images/e/edwards_albert.jpg)
Tokie argumentai, jog nėra alternatyvos akcijoms, ignoruoja ilgalaikes rinkos tendencijas, kurios rodo, kad meškų rinkos nesibaigia tol, kol ekonomika nepatiria mažiausiai keturias recesijas. Kadangi nuo ankstesnio rinkos piko 2000 metais Amerikoje buvo tik dvi recesijos, akcijos yra pažeidžiamos kai prasidės kitas ekonomikos susitraukimas.
„Meškų rinka trunka daug ekonominių ciklų ir baigiasi kai akcijos yra žiauriai pigios“ - pabrėžė Albert Edwards.
Paskutinį kart kai Amerikos akcijų rinka pasiekė dugną, pasaulio ekonomika buvo giliausiame nuo pat Didžiosios depresijos laikų nuosmukio įkarštyje. Nuo 2007 metų spalį pasiekto rekordinio lygio S&P 500 indeksas smuktelėjo maždaug šešiasdešimt procentų ir 2009 metų kovo mėnesį ties 666 punktais pasiekė dugną.
Bet net šis kritimas nereiškia, kad tuo metu akcijos buvo žiauriai pigios, tikina Albert Edwards. Jis atkreipė dėmesį į taip vadinamą Shiller akcijos kainos ir pelno tenkančio akcijai santykinį rodiklį, kurį apskaičiuojant naudojamas infliacijos pakoreguotas per paskutinius dešimt metų buvęs vidutinis pelnas.
„2009 metų kovą Amerikos kompanijų akcijos nebuvo žiauriai pigios, nes Shiller P/E rodiklio reikšmė siekė keturiolika. Jos tiesiog buvo pigios. Norint, kad jos būtų žiauriai pigios, reikėjo, jog nuo 666 punktų lygio indeksas nukristų dar perpus. Bet kodėl turėtume tikėtis, kad šis procesas baigėsi 2009 metais, nes gi tuomet nuo 2000 metų piko buvo tik antroji recesija?“ - reziumavo minimas strategas.
Šiuo metu S&P 500 indekso Shiller P/E rodiklis siekia 27, o tai reiškia, kad palyginus su ilgalaikiu jo vidurkiu, kuris sudaro apie 16, akcijos yra brangios.