Sumažėjo obligacijų, kurių pajamingumas neigiamas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-01-16 18:11 Komentarai: (0)
Pasaulinė kapitalizacija tų obligacijų, kurių pajamingumas yra neigiamas, vos per vieną mėnesį dar labiau sumažėjo, t.y. krito dviem trilijonais dolerių, nes investuotojai tikisi, jog Centriniai bankai dar labiau griežtins savo politiką.

Nuo rugsėjo mėnesį pasiektų žemumų Amerikos dviejų metų trukmės valstybinių obligacijų, kurios labiausiai reaguoja į Amerikos Federalinio Rezervų banko vykdomo politikos pokyčius, pajamingumas padidėjo septyniasdešimt penkiais baziniais punktais. Tai reiškia, kad per šį laikotarpį rinkoje buvo įvertinti trys būsimi bazinės palūkanų normos Amerikoje padidinimai. Tuo pačiu sumažėjo ir skolos vertybinių popierių su neigiamu pajamingumu dalis.

2014 metais daugumos obligacijų pajamingumas nusmuko žemiau nulio, t.y. tapo neigiamas, ir tai nuo pat pradžių buvo laikoma anomalija. Per patį piką, t.y. 2016 metų birželį, skolos vertybinių popierių, kurių pajamingumas buvo neigiamas, rinkos vertė tuomet sudarė net daugiau nei dvyliką trilijonų dolerių. Kai tuo tarpu 2014 metų rugpjūtį šis rodiklis buvo mažesnis nei penki šimtai milijardų dolerių.

Tačiau paskutinis buvęs išpardavimas obligacijų rinkoje lėmė tai, kad investuotojai vis rečiau nori pirkti skolos vertybinius popierius, kurių pajamingumas yra neigiamas, t.y. šių obligacijų išlaikymas iki jų išpirkimo be jokios abejonės atneštų nuostolius.

Vos per vieną mėnesį obligacijų, kurių pajamingumas neigiamas, dalis sumažėjo dviem trilijonais dolerių ir pirmą kartą nuo liepos mėnesio tik šiek tiek viršijo septynis trilijonus dolerių.

Obligacijų su neigiamu pajamingumu pirkimas turėjo prasmę tuomet, kai investuotojai tikėjosi, kad dėl baimės, jog gali kilti defliacija, bei dėl mažėjančio obligacijų pajamingo, kurio kritimą lėmė vykdomas šių skolos vertybinių popierių supirkimas, jie galėtų uždirbti kapitalo prieaugį. Tačiau sparčiausia nuo 2011 metų pasaulinio augimo perspektyva, gamybos pajėgumų išeikvojimas ir stabilus infliacijos lūkesčių augimas suteikia centriniams bankams galimybę normalizuoti politiką, tikina analitikai.

Europos Centrinis bankas paskelbė, kad dabartinę savo vykdomą aktyvų supirkimo programą tęs iki šių metų rugsėjo pabaigos, tačiau galutinis sprendimas šiuo klausimu vis dar nepriimtas.
 
Dar nėra komentarų