![](datas/img/news/images/b/bitcoin_coins.jpg)
Vagystė pabrėžia tokio aktyvo prekybos silpnybes, tuo tarpu pasaulinės teisės aktų leidėjai ir prižiūrėtojai siekia reguliuoti šią rinką. Tai taip pat rodo didesnę riziką Japonijai, nes šalis ketina naudoti fintech pramonę, kad būtų skatinamas ekonomikos augimas.
Pirmadienį Finansų paslaugų agentūra nurodė atlikti Tokijo Coincheck platformos operacijų patobulinimus ir naujus įdiegimus. Praėjusį penktadienį ši birža buvo priversta nutraukti prekybą visomis virtualiomis valiutomis išskyrus bitcoin po to, kai hakeriai pavogė NEM už 58 mlrd. jenų (534 milijonus dolerių). NEM priklauso populiariausių pasaulyje skaitmeninių valiutų grupei.
Coincheck sekmadienį paskelbė, kad grąžins apie 90 procentų pavogtų aktyvų iš vidaus lėšų, tačiau dar nėra aišku kaip ir kada tai įvyks.
Tik praėjusių metų balandį Japonija pradėjo reikalauti, kad kriptovaliutų biržų operatoriai užsiregistruotų vyriausybėje, kas jiems, tuo pačiu ir Coincheck, suteikė teisę toliau teikti paslaugas prieš oficialią registraciją.
Iki šiol Japonijos Finansų paslaugų agentūra užregistravo šešiolika tokio tipo biržų, na o dar šešiolika laukia patvirtinimo ir tuo pačiu toliau tęsia veiklą.
Coincheck kriptovaliutų biržos atstovai atskleidė, kad jų NEM monetos buvo laikomos „karštame portfelyje“, o ne saugesniame ir geriau apsaugotame „šaltame portfelyje“, kuris yra už interneto ribų.