![](datas/img/news/images/o/oil_barrels.jpg)
Jų nuomone, tokiu atveju labai realu, jog šio energijos ištekliaus kaina biržoje pasieks apvalų šimto dolerių už barelį lygį.
Minimo banko atstovai prognozuoja, kad 2019 metų antrąjį ketvirtį Brent rūšies žaliavinės naftos kaina rinkoje pasieks devyniasdešimties dolerių už barelį lygį. Tuo pačiu analitikai perspėja, kad jeigu naftos tiekimas iš Irano smuktelės labiau nei tikimąsi, tuomet šios žaliavos kaina gali pakilti iki minėto šimto dolerių už barelį lygio. Tai kaina, kurios nebuvo nuo pat 2014 metų.
Tuo pačiu Bank of America analitikai prognozuoja, kad kitais metais WTI rūšies žaliavinės naftos kaina bus maždaug šešiais doleriais mažesnė nei Brent rūšies žaliavinės naftos.
Apie pietus biržoje už barelį Brent rūšies žaliavinės naftos buvo mokama po 77.4 dolerius, arba nežymiai mažiau nei vakar, tuo tarpu WTI rūšies nafta buvo pabrangusi 0,17 procento iki 71.48 dolerio už barelį.
Nuo šių metų pradžios Brent nafta pabrango apie šešiolika procentų, o WTI - virš aštuoniolikos procentų. Per pastaruosius vienerius metus jų kainos atitinkamai pašoko 52,5 ir 49,4 procento.