![](datas/img/news/images/w/wall_street.jpg)
Tačiau mes vis dar galime kalbėti apie rudens korekciją, kuri rugsėjo viduryje užklupo įkaitusią Amerikos akcijų rinką. Investuotojams tenka susidurti su astronomiškai aukštais vertinimais lėtėjančios ekonomikos sąlygomis, galimu FED pinigų „pertekliaus“ sumažinimu, įmonių pelno augimo dinamikos išlyginimu ir, visų pirma, su didėjančiu valstybės obligacijų pajamingumu.
Antradienį Amerikos dešimties metų iždo skolos vertybinių popierių pajamingumas ūgtelėjo penkiais baziniais punktais ir pasiekė 1,53 procento lygį, kuris vis dar yra juokingai žemas ir vis dar žemesnis nei kovo pabaigoje užfiksuotas 1,77 procento lygis. Nepaisant to, didėjantys lūkesčiai dėl tolesnio ilgalaikių palūkanų normų didinimo daro spaudimą labai perdėtiems vadinamųjų augimo įmonių vertinimams. Didelės technologijų įmonės, kurių rinkos vertės rodikliai yra labai aukšti, yra ypač jautrios diskonto normos padidėjimui.
Tuo pačiu metu finansų rinkos vis labiau nerimauja dėl padėties Kapitolijuje, kur jau daugiau nei du mėnesius nepatvirtinama nauja JAV skolos riba. Moratoriumas, sustabdantis šį valstybės skolos apribojimą, baigėsi liepos mėnesį. Iždo departamentas perspėja, kad jei limitas nebus padidintas, JAV vyriausybė negalės įvykdyti visų savo įsipareigojimų po spalio 18 dienos. Jei vyriausybės obligacijų serija nebus išpirkta, tai reikš oficialų supervalstybės įsipareigojimų neįvykdymą.
Kol kas tokia situacija atrodo itin mažai tikėtinas scenarijus. Visa tai dar labiau keista, nes Demokratų partija turi visas galias Jungtinėse Valstijose: jos prezidentas sėdi Baltuosiuose rūmuose, ji turi daugumą Atstovų rūmuose ir turi 50 balsų tarp 100 žmonių Senate (kur lygiųjų atveju nusprendžia viceprezidentas). Reitingų agentūros Moody's analitikai mano, kad esant respublikonų pasipriešinimui, vis dėlto ilgainiui bus galima pasiekti demokratų susitarimą ir bus nubalsuota už skolos limito padidinimą, prieš tai kol iždui pritrūks pinigų.
Tuo tarpu makroekonominėje srityje paslaugų sektoriaus ISM rodmenys buvo geresni nei tikėtasi. Rugsėjo rezultatas - 61,9 balo (rugpjūtį šis indeksas siekė 61.7 punktus, o laukta, kad kris iki 60). Tai vis dar rodo labai greitą ekonomikos plėtros tempą, tačiau kartu su beveik rekordiniu infliacijos spaudimu, o verslas kovoja su daugybe tiekimo grandinės kliūčių. Tai gali reikšti, kad dabartinė infliacija visai nepasirodys „laikina“, kas gali priversti FED veikti ir paskatinti anksčiau Amerikoje padidinti palūkanų normą.