Po pranešimų iš Rusijos dujos pastebimai pinga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-10-28 14:44 Komentarai: (2)
Vakarykštis pranešimas apie Gazprom saugyklų pildymą Vokietijoje ir Austrijoje nuo lapkričio 8 dienos lėmė reikšmingą gamtinių dujų kainų kritimą Europoje.

Trečiadienio vakarą buvo paskelbta informacija, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė Gazprom lapkričio 8 dieną pradėti pildyti požemines įmonės saugyklas Vokietijoje ir Austrijoje.

„Šis žingsnis sukurs palankesnę situaciją Europos energetikos rinkoje“ – sakė Vladimiras Putinas pokalbyje su bendrovės vadovu, kurį transliavo valstybinė televizija.

Dar viena naujiena, sukėlusi dujų kainos kritimą, buvo informacija apie iš Norvegijos padidėjusį jų tiekimą, taip pat koncerno Equinor pažadas didinti eksportą.

Ketvirtadienio rytą Amsterdamo biržoje kotiruojami dujų ateities sandoriai atpigo net dvyliką procentų. Vėliau nuosmukis siekė 10 procentų iki 78 eurų už 1 MWh. Jungtinėje Karalystėje olandų kontrakto atitikmuo parodė 9,9 procento kainos kritimą iki 197 pensų už termą.

Vokietijoje energijos kaina su pristatymu kitą mėnesį ir iš sutarčių kitų metų pirmajam ketvirčiui krito dešimt procentų ir buvo mažiausia nuo rugsėjo pabaigos.

„Dujų kainų kritimas rodo, kad rinka pajuto palengvėjimą dėl būsimų papildomų tiekimų. Tačiau vis dar nežinome, kiek papildomų dujų bus pateikta nuo lapkričio 8 dienos, reaguojant į V. Putino įsakymus. Todėl tam tikra rizika išliks tol, kol nepasikeis pristatymo profilis“ – sakė ICIS analitikas Tom Marzec-Manser.
 
1.   Parašė W Buffett   2021-10-28 18:19  

Ruskinas uzsidarys del covid prades pompuot tas dujas kad tik kas pirktu, deja orai nera salti europoje ir dideliu kiekiu nereiks kain pasmergta kristi it meteoritas.

 
2.   Parašė liopoldas   2021-10-29 07:16  

spekai kainas stumbdo su spausdintais pinigais, bet jie apie saugyklas svaigsta