J.Powell sukėlė euforiją akcijų rinkoje

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-05-05 02:22 Komentarai: (11)
Trečiadienį Volstryte buvo svarbus tik FED. Likus dviem valandoms iki sesijos pabaigos buvo paskelbtas sprendimas dėl palūkanų, kuris atitiko lūkesčius, tad rinkoje pagerėjo nuotaika. Tačiau tikroji euforija kilo tik per centrinio banko vadovo spaudos konferenciją, o gal tiesiog rinka buvo perparduoda ir susidarė kraštutinumas, kuris buvo pagrindas didesniam atšokimui: Dow Jones 34061.06 (+2.81%), S&P500 4300.17 (+2.99%), Nasdaq 12964.86 (+3.19%).

Jerome Powell pranešė, jog nesvarstoma apie palūkanų normos padidinimą iškart 75 baziniais punktais, o tai paskatino didžiausią JAV dviejų metų trukmės obligacijų pajamingumo kritimą nuo vasario mėnesio. Jis taip pat išreiškė savo įsitikinimą ir, sprendžiant iš investuotojų reakcijos, jie patikėjo, kad įmanomas švelnus nusileidimas, t.y. pinigų politikos sugriežtinimas, nesukeliant recesijos ir akivaizdaus padėties darbo rinkoje pablogėjimo.

"FOMC šiuo metu nesvarsto 75 bazinių punktų palūkanų padidinimo. Darant prielaidą, kad ekonominės ir finansinės sąlygos vystysis taip, kaip tikėjomės, Komisijoje plačiai manoma, kad reikėtų atsižvelgti į tolesnį 50 bazinių punktų padidinimą per kelis artimiausius susitikimus. Žinoma, sprendimus priimsime kituose susitikimuose, daug dėmesio skirsime gaunamiems duomenims ir besikeičiančioms ekonomikos perspektyvoms bei finansinėms sąlygoms ir galiausiai, žinoma, informuosime visuomenę apie tai, kokie bus mūsų ketinimai judėti į priekį“ – sakė FED prezidentas.

Tačiau gali būti, kad JAV akcijų rinkos trečiadienio prieaugio priežastis yra daug paprastesnė. Kai kurie strategai prieš sesiją sakė, kad galime sulaukti atšokimo. Jie atkreipė dėmesį, kad po pirmojo šių metų palūkanų normų kėlimo kovo mėnesį, akcijų rinka sekančiomis savaitėmis pakilo šešiais procentais.

Sesijos pabaigoje savo verčių prieaugį užfiksavo 478 įmonės įtrauktos į S&P500 indeksą. Paklausa vyravo visuose 11 pagrindinių rinkos segmentų. Labiausiai pabrango sesijos pradžioje pigusios informacinių technologijų (3,5 procento) ir telekomunikacijų paslaugas teikiančių įmonių (3,7 procento) bei energetikos bendrovių (4,1 procento), kurias palaikė ženkliai išaugusios naftos kainos, akcijos.

Visų trisdešimties Dow Jones indekso narių rinkos vertės ūgtelėjo, o labiausiai - Honeywell International (4,5 procento), Caterpillar (4,2 procento) ir 3M (4,1 procento).

Lyft akcijos atpigo net trisdešimt procentų. Pervežimo bendrovė teigė, kad padidins išlaidas, kad pritrauktų daugiau vairuotojų. Bendrovės konkurentas Uber prarado apie penkis procentus savo vertės. Nuostolis vienai akcijai pirmąjį ketvirtį sudarė 3,04 dolerius, palyginti su tikėtasi 27 centais.

Airbnb kapitalizacija trečiadienį išaugo apie aštuonis procentus. Pirmąjį ketvirtį nuostolis vienai akcijai buvo 3 centai, palyginti su lauktu 29 centų nuostoliu.
 
1.   Parašė C#   2022-05-05 11:40  

"Atseit, NATO kelia Rusijai kažkokį mistinį pavojų..."

NATO neturejo likt isvis, nes raudonojo bloko neliko. NATO virto kariniu jankiu interesu ambasadoriumi Europoje ir pasaulyje.

Visos potencialios naujos Rusijos gresmes (ar kokios Kinijos), gali but issprestos on the fly, valstybems susivienijus. Pvz. pries WW2 nereikejo laikyt niekam jokio NATO, buvo sudarytos sajungos on the fly, i sajunga su britais ir amerikonais, buvo priimta ta pati Sovietu Sajunga, pries nacistine Vokietija.

Putinas viska daro teisingai vertindamas NATO kaip potencialia gresme.

O forume totalus mulkiu klubas, kaip visada. Kaltina kazka infantilumu, patys budami visiskais mulkiais-infantilais.

 
2.   Parašė erikasrx   2022-05-05 12:07  

vėl karvei srutos drimba jei ne Nato, mes jau būtume matuškos glėby. jei pasiilgai to glėbio, tai valink nx į zasranską ubliudke, niekas čia tavęs nepasiges

 
3.   Parašė C#   2022-05-05 12:14  

Debile, Gruzija, Armenija, Azerbaidzanas ne NATO, bet ne Rusijos glebyje. Tame tarpe Gruzija ir Azerbaidzanas salys kurios nelabai draugiskos Rusijai, ypac Gruzija. O azerai tokie tarp Rusijos ir Turkijos laviruojantys.

Sitas argumentas kad jeigu ne NATO, tai mes senai butume Rusijos glebyje, yra total debilo argumentas, visiskai priestaraujantis realiai situacijai.

Kaip ir Suomija, kuri ne NATO, bet niekas jos neokupuoja. Jeigu dabar istos, padarys klaida.

 
4.   Parašė erikasrx   2022-05-05 12:25  

Armenija Tu bent pats tiki savo kliedesiais? O dėl Gruzijos tu total debilas ar apsimeti? Su azerais irgi puikiai žinai situacija. Suomija prie ko čia asile, ar ji buvo sssr sudėty? Daugiau nera ka ir diskutuot su vatiniu vafliu

 
5.   Parašė IT17   2022-05-05 12:28  

C#, sventuju cia nera, nereikia cia mums pasakoti apie sventaja rusija, kuri tik kovoja su nacizmu ir linki visiems gero.... lietuviu patirtis yra tokia, kad nemaza dali i sibira nukeliavo, arba gavo kulka i galva... nemegsta svelniai tariant rusijos cia Lietuvoje, ar sunku ta isisamoninti...ka tu cia nori visiems irodyti, nelabai suprantu...

 
6.   Parašė C#   2022-05-05 12:31  

"Suomija prie ko čia asile, ar ji buvo sssr sudėty?"

Suomija megino itraukt jega per WW2 i SSRS sudeti, ir dali zemiu Suomija prarado. Mokykis istorija, debiliuk.

"O dėl Gruzijos tu total debilas ar apsimeti?"

Tai kas nutiko su Gruzija, kai Rusija turejo pilnus sansus ja okupuot 2008-ais ? Dar papasakok kad Gruzija atpiso ruskius ir juos isvijo Gruzija paprase paliaubu paciame gale, ir rusai sustojo.

"Su azerais irgi puikiai žinai situacija"

Ka zinau ? Paryskink.

Jeigu tu pradesi pasakot kad sitos trys mini valstybes gali duot atkirti Rusijai, tai apsivozk su kubilu asile Kaip tai neiseina Ukrainai rusu isvyt, nors jie turi ganetinai rimtas pajegas, nera ka lygint kitu post-SSRS valstybiu.

 
7.   Parašė C#   2022-05-05 12:38  

"lietuviu patirtis yra tokia, kad nemaza dali i sibira nukeliavo, arba gavo kulka i galva"

Tai kiek mes minsim ant tos praeities nuoskaudu ? Jeigu dazniau minsim, tai istorine praeitis paims ir issitaisys gal ? Visiems reikia gyvent toliau, ir ziuret i ateiti. Rusija jau senai nebe ta salis, kuri verziasi be jokiu priezasciu, ir visus i Sibira veza. Tai buvo visai kitas Rusijos istorijos periodas, komunistinis, ideologinis.

Esme kad sitos senos neapykantos yra puiki priemone manipuliacijai ir supriesinimui. Kuom jankiai ir uzsiima. Matyt ta ir noriu irodyt, nors ka cia irodysi mulkiams.

Pas Ukraina irgi isnaudojami seni supriesinimai. Kodel per paskutinius 8 metus jie taip aktyviai pradejo kultivuot visokias Banderas galvoji.

Ir as nesakau kad rusai sventi, toli jiems iki sventu. As sakau kad mes turime maksimaliai vengt konfliktu su Rusija, ir palaikyt draugiskus eko santykius. Kada viskas daroma absoliuciai atvirksciai, ir musu paciu iniciatyva.

 
8.   Parašė IT17   2022-05-05 12:48  

C#, jeigu nori mano asmenines nuomones, tai as tau pasakysiu labai atvirai... jei as paskelbiant nepriklausomybe buciau valdzioje, tai absoliuti dauguma rusakalbiu ar lenkakalbiu Lietuvoje po nepriklausomybes paskelbimo su laiku butu kur kas labiau integruoti ir taptu tikrais lietuviais, arba tiesiog apleistu sali... skirciau ypatinga demesi visagino ir vilniaus krasto regionams, t.y. is tu asmenu nesitycioti reikejo, o i tuos regionus daug investuoti ir papirkti vietinius gyventojus... trumpai tariant, tie kurie nori cia likti po nepriklausomybes paskelbimo arba pilnai integruojasi, tuo paciu sulietuvinant pavardes ir t.t., arba parduoda aktyvus ir keliauja arba i rusija, baltarusija, lenkija, ar izraeli, ka daugelis padare... aisku, didziausia problemele su ssrs spec tarnybomis bendradarbiave asmenys, sita klausima irgi reiktu spresti rimciau...

tuomet cia nebutu jokiu problemu su vatnykais, kremliniais ir t.t., trumpai tariant Lietuvos politikai buve valdzioje turi prisiimti atsakomybe del to, ka padare ir ko nepadare... tai tokios mintys... tai leistu padaryti sali stipria ir vienalyte...

 
9.   Parašė C#   2022-05-05 12:56  

Kaip Lietuvai reikejo save vest po NP, isvis atskira ir plati tema. Nemanau kad tautines mazumos buvo kazkokia tai raktine problema. Estija turi 25% rusakalbiu nuo populiacijos, bet jai tas nesutrukde pasiekt ekonomine prasme toliau negu Lietuva. Nors ta salis aisku irgi kencia nuo rusofobijos.

LT savo vienybe pardave uz eurus ir dolerius. Gal cia esme, nemanai ?

 
10.   Parašė NuLošiam   2022-05-05 13:08  

Vėl sifilinė mongoloidinė karvė grįžo iš stoties naktinės pamainos ir dabar aiškina kokie skanūs vatinių bomžų bybiai. Taip aiškina, kad net atrajodama bukakėm drabstosi.

 
11.   Parašė IT17   2022-05-05 13:37  

gal ir pardave, bet dalinai toki ekonomini kursa pasirinko politikai, t.y. kapitalizmas grynas ir pelno siekis maksimaliais budais...