Po didelio atšokimo - dar didesnis kritimas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-05-06 02:23 Komentarai: (0)
Svarbiausios pasaulio akcijų rinkos nuotaikų nepastovumas gali nustebinti. Dar trečiadienį investuotojai paniškai pirko akcijas, o jau ketvirtadienį paniškai jas išpardavinėjo: Nasdaq 12317.69 (-4.99%), S&P500 4146.87 (-3.56%), Dow Jones 32997.97 (-3.12%). Juokinga tai, kad ir tą, ir tą jie darė veikiami tos pačios informacijos.

Technologinis Nasdaq indeksas nukrito penkiais procentais ir dieną baigė žemiausiame lygyje nuo 2020 metų gruodžio mėnesio, praradęs daugiau nei 24 procentus nuo lapkričio piko bulių rinkoje. Likus valandai iki sesijos pabaigos Nasdaq buvo nukritęs net beveik šešiais procentais. S&P500 susitraukė beveik keturiais procentais ir sustojo ties šių metų minimumų metu nustatytu palaikymu. Dow Jones prarado daugiau nei tūkstantį punktų.

Ketvirtadienio šiek tiek paniškas nuosmukis pasirodė po trečiadienio mini euforijos. Spėlionės, kad Federalinis rezervų bankas palūkanų normų nekels tiek daug, lėmė tai, jog Nasdaq ir S&P500 pakilo apie tris procentus. Tačiau trečiadienio pirkimo panika buvo pagrįsta itin abejotinomis prielaidomis, kuo skaudžiai įsitikinome po dienos.

Galų gale, FED ką tik padarė didžiausią palūkanų normų kėlimą nuo 2000 metų gegužės mėnesio – iškart po interneto burbulo sprogimo. Tai pirmasis iš kelių numatomų 50 punktų paskolos išlaidų padidėjimų. Ateities sandorių rinkos vertinimai yra tokie, kad Jerome Powell ir komanda iki metų pabaigos padidins federalinių fondų normą iki maždaug 3 procentų. Jei taip atsitiks (nors tai abejotina), tai bus didžiausias pinigų politikos sugriežtinimas JAV per 28 metus. Be to, birželį Amerikos Centrinis bankas pradės mažinti savo balansą, o tai reiškia, kad iš finansų rinkų nusausinamas dolerio likvidumas.

„Nepaisant sugriežtintų finansinių sąlygų, kurias matėme per pastaruosius kelis mėnesius, akivaizdu, kad FED norėtų, jog jos būtų dar griežtesnės. Didesnis akcijų vertinimas prieštarauja šiam norui, taigi, nebent tiekimo grandinės greitai atsigaus arba daugiau darbuotojų užpildys darbo jėgą, bet koks akcijų padidėjimas greičiausiai bus perdėtas, nes FED pranešimai vėl taps griežtesni“ - pažymėjo Horizon Investments portfelio strategijos vadovas Zachary Hill.

Panikos pėdsakai buvo matomi ir paprastai daug ramesnėje JAV skolų rinkoje. Dešimties metų trukmės JAV vyriausybės obligacijų pajamingumas pakilo beveik 15 bazinių punktų ir pasiekė 3,1 procento – aukščiausią lygį nuo 2018 metų lapkričio mėnesio. Būtent tada beveik vienodai stiprus iždo pajamingumo padidėjimas kartu su „kiekybiniu FED politikos sugriežtėjimu“ lėmė gruodžio mėnesį mažą krachą Volstryte.

Vėlgi, didžiausią spaudimą patyrė didelių technologijų kompanijų brangios akcijos. Jų vertinimas yra ypač jautrus diskonto normos padidėjimui, kurią pakėlus sumažėja laukiamų būsimų pinigų srautų dabartinė vertė. Amazon akcijos atpigo 7,6 procento, Microsoft – 4,4 procento, o Alphabet – 4,8 procento.

Nepaisant ir toliau aukštų žalios naftos kainų, net energetikos sektoriaus įmonių akcijos krito. Exxon Mobil atpigo 1,5 procento, o Chevron – 0,75 procento. Prasčiausiai tarp Dow Jones narių ketvirtadienį pasirodė Nike (-5,9 procento), Apple (-5,6 procento) ir Home Depot (-5,1 procento).

Penktadienį prieš prekybos sesiją Volstryte rinkos dalyviai nekantriais lauks balandžio mėnesio Amerikos darbo rinkos ataskaitos.
 
Dar nėra komentarų