Investuotojai baiminasi dėl infliacijos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-02-13 16:31 Komentarai: (3)
Instrumentai, apsaugantys nuo 10 procentų didžiausio biržoje prekiaujamo fondo, stebinčio S&P 500 indeksą, kritimo per ateinančias 30 dienų kainuoja net 1,7 karto daugiau nei opcionai, kurių kaina kyla esant 10 procentų fondo augimui. Tai yra susirūpinimo dėl antradienio JAV infliacijos skelbimo rezultatas.

Kainos santykis, žinomas kaip „put-to-call“ opciono iškrypimas, yra didžiausias nuo 2022 metų rugpjūčio mėnesio. Prekiautojai moka siekdami apsisaugoti, jei akcijų rinka nukris dėl šios savaitės pagrindinio infliacijos rodiklio skelbimo, kuris gali parodyti, kad kainos nekrenta taip, kaip norėtų Federalinis rezervas.

Antradienio infliacijos ataskaitoje prognozuojama, kad metinis kainų augimas sulėtės nuo 6,5 iki 6,2 procento sausį. Laukiama, kad bazinis vartotojų kainų indeksas, į kurį neįtraukiami kintami maisto ir energijos komponentai ir kuris laikomas geresniu pradiniu rodikliu nei pagrindinė infliacija, padidės 0,4 procento sausį, o metinis prieaugis sulėtės nuo 5,7 iki 5,5 procento.

Tačiau praėjusį mėnesį netikėtai išaugusios benzino ir naudotų automobilių kainos gali nutraukti kelis mėnesius trukusią infliacijos lėtėjimo tendenciją, dėl ko S&P500 indeksas atšoko keturioliką procentų nuo žemiausio lygio spalį.

„Tikėtina, kad infliacija pasiekė aukščiausią tašką ir dabar kainos krenta, bet tai nereiškia, kad tai yra linijinis kelias – ir viskas yra gerai“ – sakė Laffer Tengler Investments vyriausioji investicijų pareigūnė Nancy Tengler.

Nenuostabu, kad praėjusių metų prekybos sesijos buvo audringos, kai buvo paskelbti infliacijos duomenys, o S&P500 krito septynias iš 12 ataskaitinių dienų. Remiantis Bloomberg surinktais duomenimis, S&P500 indeksas per pastaruosius šešis mėnesius vidutiniškai pakito apie 2,6 procento bet kuria kryptimi vartotojų kainų indekso duomenų paskelbimo dieną, kas arti aukščiausio lygio nuo 2009 metų.

Investuotojai vis dar prisimena rugsėjo 13 dienos vartotojų kainų ataskaitą, kurios metu S&P500 indeksas krito net 4,3 procento, kas buvo prasčiausias rezultatas infliacijos duomenų skelbimo dieną nuo pat 2020 metų kovo mėnesio.

„Kol FED veiks „vanagišku“ režimu, nepastovumas išliks pastovus. Taigi, jei vartotojų kainų indeksas bus didesnis nei tikėtasi, rinka greičiausiai bus išparduota“ – sakė Susquehanna International Group išvestinių finansinių priemonių strategijos vadovas Chris Murphy.

Tačiau palyginti silpna akcijų rinkos reakcija į geresnius, nei tikėtasi, pastarųjų dviejų mėnesių vartotojų kainų indekso duomenis rodo, kad, Bloomberg Intelligence duomenimis, JAV akcijų rinka jau galėjo įvertinti infliacijos sulėtėjimą. Dėl to 2023 metais gali būti mažiau neramių vartotojų kainų indekso skelbimo dienų, jei duomenys ir toliau prastės.
 
1.   Parašė Ragna   2023-02-13 20:45  

infliacija smagiai krenta nuo 8% iki 5%, keliant palukanas. Bet nuo 5% iki 2% sumazinti reiks ne tik laiko, bet ir aukstesniu palukanu. Todel ir rinka tai supranta, bei ivertina. Neveltui valdybos valdytojas itikinejo rinka, pasiruosti ilgesniam aukstu palukanu laikotarpiui ir nesvaigti apie persilenkimo pika.

 
2.   Parašė Krosneles.eu   2023-02-14 01:07  

Infliacija gal ir krenta, bet niekas nebegrįš į senas metų senumo kainas.
Kitas momentas , kad infliacija dabar yra truputi kitokia. Visos įmonės prasiskolinusios ir palūkanas perkelia vartotojams.
Pvz. Pieną LT superka po 25 centus, parduotuvėje 1,5 EUR. Kodėl toks didelis skirtumas? Pieno gamintojai ir maximos turi kreditų daug, palūkanos padidėjo. O kas padengs palūkanas, jei ne vartotojas? Todėl ir infliacija, nes visi galvoja, kad visus kreditų kaštus privalo dengti galutinis vartotojas.

 
3.   Parašė Deimas   2023-02-14 05:15  

O kodel tavo krosneles tokios brangios ? Kodel nekainuoja tiek pat kiek metalo svoris ?