Baltieji rūmai vėl imasi kriptovaliutų kasybos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-05-03 18:16 Komentarai: (1)
Baltieji rūmai vėl sukėlė ginčus dėl planuojamo didelio mokesčio įvedimo kriptovaliutų kasėjams. Ekonomikos patarėjų taryba paskelbė pareiškimą dėl šio pasiūlymo, kuris sulaukė tiesioginės skaitmeninio turto bendruomenės reakcijos. Daugelis žmonių kaltina Joe Biden administraciją skleidžiant klaidingą informaciją apie kasybos pramonę.

Subjektams, kurie išgauna skaitmeninį turtą, pagrįstą darbo įrodymo algoritmu, pavyzdžiui, bitkoiną, turi būti taikomas 30 procentų mokestis.

Pirmieji pranešimai šiuo klausimu pasirodė kovo 9 dieną, kai Baltieji rūmai paskelbė savo 2024 metų biudžeto planą. Būtent tada pasaulis buvo informuotas, kad kriptovaliutų kasėjų naudojamai elektros energijai planuojama įvesti palaipsniui didėjantį 30 procentų akcizą.

„Akcizo mokestis už skaitmeninio turto kalnakasių suvartojamą elektros energiją galėtų sumažinti kasybos veiklą ir su ja susijusį poveikį aplinkai bei kitą žalą“ – kovą skelbė Iždo departamentas.

Dabar JAV valdžios institucijos pakartojo savo pasiryžimą įgyvendinti tokią direktyvą. Gegužės 2 dieną Ekonomikos patarėjų taryba (CEA) paskelbė informaciją apie siūlomą mokestį, pavadintą DAME (Digital Asset Mining Energy). Kaip paaiškinta, tokia procedūra naudojama siekiant sumažinti neigiamą kasybos pramonės poveikį klimato kaitai.

„Šiuo metu kriptovaliutų kasybos įmonės neturi mokėti visų išlaidų, kurias jos nustato kitiems dėl vietinės aplinkos taršos, aukštesnių energijos kainų ir padidėjusio šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos poveikio klimatui. DAME mokestis skatina įmones geriau atsižvelgti į žalą, kurią jos daro visuomenei. Nors kriptovaliutų turtas yra virtualus, energijos suvartojimas, susijęs su intensyvia jų gamyba, yra labai realus ir turi labai realius kaštus“ – rašo CEA.

Vyriausybės svetainėje taip pat buvo cituojamos ataskaitos, kuriose teigiama, kad kriptovaliutų kasimas turi „neigiamą šalutinį poveikį“ aplinkai, gyvenimo kokybei ir elektros tinklams. Taip pat rašoma, kad tarša, kuri susidaro gaminant elektrą, tenka mažas pajamas gaunantiems kvartalams ir, beje, ten vartotojams tai didina elektros kainą.

Baltieji rūmai taip pat teigė, kad kriptovaliutų gavyba, net ir atsižvelgiant į švarios energijos (pavyzdžiui, hidroenergijos) naudojimą, vis tiek daro neigiamą poveikį aplinkai. Todėl tai, matyt, skatina kitus elektros vartotojus naudoti „nešvaresnius“ šaltinius.

Žinoma, aukščiau pateikta informacija iškart sulaukė kriptovaliutų bendruomenės reakcijos Twitter. CEA pateikti argumentai buvo apibūdinti kaip dezinformacija ir propaganda. Vienas vartotojas netgi pasakė, kad siūlomas mokestis „paprasčiausiai nustumtų bitkoinų kasimą į Rusiją ir kitas šalis“.
 
1.   Parašė AlgirdasFX   2023-05-03 19:07