Bitkoino ir kitų kriptovaliutų kainos pakilo, kaip ir vagių apetitas. Pasirodo, Šiaurės Korėjos įsilaužėliai neturi sau lygių, kai kalbama apie kriptovaliutų vagystę. Dalį įsilaužimų jie įvykdė apsimesdami nuotoliniais informacinių technologijų darbuotojais ir taip įsiskverbdami į kriptovaliutomis prekiaujančių įmonių struktūras.
Tyrimų bendrovė Chainalytic pranešė, kad populiariausia kibernetinių nusikaltėlių veikla buvo raktų, naudojamų prieigai prie išteklių kriptovaliutų biržose kontroliuoti, perėmimas. Toks pažeidimas gali turėti niokojantį poveikį vartotojo paskyrai, teigiama ataskaitoje, o tai savo ruožtu reiškia, kad reikia skubiai sureguliuoti pramonę.
2024 metais pavogtų skaitmeninių valiutų skaičius išaugo 21 procentu palyginti su praėjusiais metais, nors jis vis dar yra mažesnis nei 2021 ir 2022 metais. Įspūdingiausi elektroniniai nusikaltimai - 300 milijonų dolerių pavogtų iš Japonijos kriptovaliutų biržos DMM Bitcoin bei 235 milijonai dolerių iš Indijos kriptovaliutų biržos WzirX.
Praėjusią savaitę federalinis teismas apkaltino 14 Šiaurės Korėjos gyventojų dėl tariamai dalyvavimo ilgalaikiame sąmoksle, siekiant iš Amerikos įmonių išvilioti pinigus Pchenjano ginklų programoms finansuoti. Amerikos Valstybės departamentas pasiūlė 5 milijonų dolerių atlygį visiems, turintiems informacijos apie šią bylą.