Paskolų gniaužtai keičia ateities verslo planus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2008-11-17 11:04 Komentarai: (0)
Užsienio žiniasklaida mirga pranešimais apie paskolų gniaužtus, paveikusius skirtingus verslo sektorius. Šalies ir užsienio analitikai taip pat pripažįsta, kad Lietuvos verslas yra itin priklausomas nuo bankų ir jų finansavimo sąlygų. Apdairesni akcininkai ir vadovai, planuodami ateinančius metus, numato ne tik kaštų mažinimą, bet ir siekia įvertinti visas realias ir teorines grėsmes bei numatyti jų valdymo priemones.

Atsižvelgdama į naujus įmonių poreikius, advokatų profesinė bendrija „Pranckevičius ir partneriai“ BalticLaw Offices siūlo įmonėms pasinaudoti banko paskolų planavimo ir valdymo paslauga, kuri kompleksiškai apjungia teisinių ir finansinių grėsmių analizę bei jų valdymo sprendimus.

Advokatų profesinės bendrijos „Pranckevičius ir partneriai“ BalticLaw Offices vadovaujančio partnerio Andriaus Pranckevičiaus teigimu, paskolų gniaužtų neišvengs daugelis Lietuvos įmonių. „Greitai pasikeitusios finansavimo sąlygos nesuteikė verslui adaptacijos galimybių, pinigų srautų trūkumas plinta grandininiu principu: įmonės, negaudamos planuoto banko finansavimo apyvartiniam kapitalui arba jam smarkiai pabrangus, kelia kainas arba atideda apmokėjimo terminus, tiekėjai, savo ruožtu, reikalauja išankstinio mokėjimo. Įmonė atsiduria tarsi tarp girnų, jai iškyla naujos paslėptos teisinės, finansinės ir sisteminės rizikos, apie kurias iki šiol vadovams nebuvo minčių“, – teigia advokatas A. Pranckevičius.

Banko paskolų planavimo ir valdymo paslauga suformuota, atsižvelgiant į įmonių akcininkų poreikį nešališkai ir kritiškai įvertinti turimas sutartis su bankais, tiekėjais bei pirkėjais, kartu identifikuojant pagrindines rizikos sritis. Kadangi sutarties sąlygos tiesiogiai lemia grėsmes, susijusias su pinigų srautų valdymu, šalia būtina ir atitinkama šių įsipareigojimų finansinė ekspertizė, jų planavimas bei derybos su kreditoriais ir debitoriais dėl naujų sąlygų.

„Kaip rodo mūsų turima patirtis, net ir kritiškoje padėtyje atsidūrusios įmonės gali išvengti bankroto, jei laiku imasi esminių pokyčių. Objektyvus biudžeto restruktūrizavimas, išankstinė pirkimo ir tiekimo sutarčių bei turimų paskolų sąlygų peržiūra, derybos su bankais bei partneriais gali padėti reikšmingai pakeisti organizacijos situaciją ir padėti išgyventi recesijos metu“, – sako advokatas A.Pranckevičius.

Panašūs straipsniai:

(paskola,verslas)

2025-01-31 » Nuo vasario paprastėja būsto paskolų refinansavimas – tai aktualu ketvirtadaliui jų turėtojų
2023-12-19 » Rusija beveik už dyką perima užsienio įmones
2023-10-05 » Gazprom vis dar lyderis, bet ar ilgam
2023-04-15 » Mokykitės iš savo klaidų: Bausmė neveikia
2023-03-27 » Vokietijos Ifo indeksas pakilo penktą mėnesį iš eilės
2023-02-13 » Lietuvos eksportuotojams ateina sunkesni laikai
2021-07-07 » Įkvėpti investicijai gali ir straipsnis žiniasklaidoje, bet kaip pasirinkti teisingai?
2021-06-02 » Tyrimas: daugiau negu pusė gyventojų galvoja apie savo verslą ar papildomą veiklą
2021-03-22 » Ar šiemet užgis pandemijos palikti randai versle?
2021-03-19 » Kodėl vis daugiau besikuriančių įmonių suks tvarumo keliu?

 
Dar nėra komentarų