Lietuva turi auksinę galimybę

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2008-11-20 12:24 Komentarai: (0)
Vienos iš pirmaujančių pasaulyje – Londono verslo mokyklos – Vadybos inovacijų laboratorijos (Mlab) ekspertai yra įsitikinę, kad šiuo metu ekonomiką krečianti krizė yra auksinė galimybė Lietuvos verslui įsitvirtinti naujose rinkose ir išsiugdyti lankstumą, kuris taptų tvirtu konkurenciniu pagrindu ateityje. Kitą savaitę Vilniuje seminarą apie vadybos inovacijas aukščiausio lygio vadovams vesiantys Jules Goddard ir Alan Matcham įmones ragina išnaudoti ekonomikos sulėtėjimą drąsesnių vadybos eksperimentų įgyvendinimui.

„Lietuvai šiuo metu derėtų pagalvoti apie aktyvesnę konkurenciją užsienio rinkose. Tai, kad stambios tarptautinės bendrovės atsitraukia arba visai išnyksta, nes mano, jog tokio atsako reikalauja ekonominės recesijos logika, suteikia didelių galimybių Lietuvai“, - sako J.Goddard, Londono verslo mokyklos lektorius, strateginio mąstymo ir vadybos inovacijų ekspertas. Anot jo, mažesnės, lankstesnės bendrovės gali imtis drąsesnių žingsnių ir per recesiją išsikovoti kur kas geresnes pozicijas net ir nusistovėjusiuose rinkos segmentuose.

Londono verslo mokyklos Vadybos laboratorijos pirmasis direktorius A.Matcham pritaria kolegai, teigdamas, jog Lietuvos privalumas – nepriklausomybės metais jau išgyventi milžiniški ekonominiai pokyčiai, išmokę įmones prisitaikyti: „Jūs turite auksinę galimybę į savo ekonomikos ir verslo DNR įsirašyti sugebėjimą nuolat ir nenutrūkstamai adaptuotis. Tai yra iššūkis, kurį šiandien galite nuspręsti priimti arba ne“.

Kaip vieną iš didžiausių ekonominės recesijos grėsmių verslui vadybos ekspertai įžvelgia jau įgyvendintų naujovių atsisakymą ir grįžimą prie senųjų valdymo modelių. Tokias išvadas leidžia daryti ankstesnių ekonominių sunkmečių patirtis: „Krizės kartais skatina inovacijas, bet tuo pačiu metu tenka stebėti daugybę verslo lyderių, kurie grįžta prie senųjų įpročių ir atkakliai įgyvendina nepasiteisinusius vadybos principus“, - teigia A.Matcham.

Tuo tarpu autoritetingi ekspertai siūlo elgtis priešingai ir ieškoti efektyvumą didinančių naujovių: „Ilgametė mano patirtis rodo, kad geriausios kompanijos išnaudoja krizę kaip galimybę užduoti sau gilesnius klausimus, išbandyti drąsesnes vadybos iniciatyvas, įgyvendinti valdymo eksperimentus“, - sako tokių gerai žinomų kompanijų kaip BP, „Rolls-Royce“, „Ericsson“, „Volvo“ vadovus konsultavęs J.Goddard.

Paklaustas, ką šiuo metu patartų norinčioms krizę išgyventi ir kuo daugiau naudos iš jos gauti bendrovėms, lektorius nurodo, jog tai pats geriausias metas samdyti darbuotojus ir investuoti į rinkos dalies didinimą: „Tai niekada Jums nekainuos pigiau nei dabar. Optimizmas krizės metu moka didelius dividendus“.

J.Goddard ir A.Matcham kartu su „Baltijos lyderystės ugdymo instituto“ (BILD) ekspertais lapkričio 27-28 dienomis Vilniuje ves seminarą aukščiausio lygmens vadovams „Vadybos inovacijos – strateginė organizacijos kompetencija“. Londono verslo mokykla, kurioje dirba šie vadybos specialistai, autoritetingiausių verslo leidinių (pvz. „Financial Times“) priskiriama prie 5 geriausių pasaulio verslo mokyklų.

Apie BILD

Baltijos lyderystės ugdymo institutas (BILD) yra lyderystės ir vadybos mokslo bei mokymo institucija, teikianti mokymo ir konsultacijų paslaugas aukščiausio lygio vadovams. BILD atvirojo mokymo seminarus veda ir vadovams skirtose konferencijose pranešimus skaito vadybos ekspertai iš Londono (LBS), Stanfordo, Harvardo ir kitų pasaulyje pirmaujančių verslo mokyklų (pirmiausiai Global top 5).

Panašūs straipsniai:

(krizė,verslas)

2025-02-07 » Bitcoin ties 95000 USD: kas sukėlė kriptovaliutų krizę ir ar BTC nukris dar žemiau?
2023-12-19 » Rusija beveik už dyką perima užsienio įmones
2023-10-05 » Gazprom vis dar lyderis, bet ar ilgam
2023-04-15 » Mokykitės iš savo klaidų: Bausmė neveikia
2023-03-27 » Vokietijos Ifo indeksas pakilo penktą mėnesį iš eilės
2023-02-13 » Lietuvos eksportuotojams ateina sunkesni laikai
2021-07-07 » Įkvėpti investicijai gali ir straipsnis žiniasklaidoje, bet kaip pasirinkti teisingai?
2021-06-02 » Tyrimas: daugiau negu pusė gyventojų galvoja apie savo verslą ar papildomą veiklą
2021-03-22 » Ar šiemet užgis pandemijos palikti randai versle?
2021-03-19 » Kodėl vis daugiau besikuriančių įmonių suks tvarumo keliu?

 
Dar nėra komentarų