Etikos sargai purto Lietuvos banko vadovus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2008-12-11 09:10 Komentarai: (0)
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija šiandien svarstys, ar trys Lietuvos banko vadovai nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų. Tiriama, ar jie galėjo dalyvauti priimant banke sprendimus, susijusius su „Finastos“ grupės įmonėmis, patys turėdami jų akcijų, rašo dienraštis „Verslo žinios“.

Etikos sargų akiratyje atsidūrė banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas, jo pavaduotoja Ramunė Zabulienė ir valdybos narys Audrius Misevičius. Tyrimas atliekamas pagal neįvardijamą Lietuvos banko (LB) darbuotojų pranešimą.

„Smulkmenų iš anksto nekomentuosime. Buvo gautas pranešimas apie galimą įstatymo pažeidimą. Pranešimo esmė tokia, kad Lietuvos banko vadovai, turėdami „Finastos“ bendrovių akcijų, dalyvavo priimant banke sprendimus, susijusius su šiomis bendrovėmis“, – sako Jolanta Petkevičienė, VTEK pirmininkė.

Jos žodžiais, pranešime nurodoma, kad įtariama, jog LB vadovai gali turėti „Finasta įmonių finansai“, „Finasta rizikos valdymas“, „Finasta“, „Finasta investicijų valdymas“ („Invalda turto valdymas“) akcijų. „Negaliu konkrečiai teigti, kad taip yra. Tas aplinkybes nagrinėsime, turėsime tikslinti posėdžio metu“, – pabrėžė Petkevičienė.

Pats Šarkinas sako neturįs ir neturėjęs išvardytų bendrovių akcijų, jų neturi ir minima jo pavaduotoja ar valdybos narys. „Ką aš žinau, sako, kad skundas koks tai yra“, – sakė Šarkinas, paklaustas, iš kur galėjo iki VTEK ateiti tokie įtarimai. „Ten turbūt ne apie akcijas kalba, ten gali būti investiciniai vienetai“, – svarstė Šarkinas, bet sakė neturįs ir neturėjęs „Finastos“ fondų investicinių vienetų.

Ponas Misevičius sakė neturįs „Finastos“ bendrovių akcijų, bet nuo 2004 metų investavęs į „Finastos“ platinamo „Centrinės ir Rytų Europos fondo“ investicinius vienetus. Tada jis jų pirkęs maždaug už 50 tūkst. litų. Dabar, kai VTEK pradeda tyrimą, jis priverstas pasižiūrėti vienetų vertę, ir jo rezultatai „nedžiugina“. „Mano požiūris į tai – kad tai buvo ilgalaikė investicija ir nereikia žiūrėti kiekvieną dieną, kaip kinta jos vertė. Tai – tolimesnės perspektyvos produktas, aš jį ir toliau taip vertinu“, – kalbėjo Lietuvos banko valdybos narys.

Tai, kad jis turi investicinio fondo vienetų, pasak Misevičiaus, neturi jokios įtakos jo sprendimams: „Tai prilygsta, sakykime, televizoriaus įsigijimui specializuotame prekybos tinkle. Tai – produktas, už kurį aš moku, ne man moka.“ Gegužės mėnesį LB valdyba nusprendė išduoti banko licenciją bankui „Finasta“, suteikiančią teisę teikti finansines paslaugas. Bankas „Finasta“ yra dešimtasis LB licenciją turintis komercinis bankas Lietuvoje. 100 proc. banko „Finasta“ akcijų priklauso „Invaldos“ antrinei bendrovei „Finasta įmonių finansai“.
 
Dar nėra komentarų