„Jos padarė klaidingus sprendimus“ – pripažino Warren Buffett.
Jis pats save asmeniškai priskyrė prie tų, kurie nesugebėjo numatyti nekilnojamo turto rinkos griūties. Warren Buffett įvardino buvusį susiformavusį burbulą Amerikos nekilnojamo turto rinkoje, kaip didžiausią kokį jis yra matęs per savo gyvenimą.
„Didelė dalis Amerikos visuomenės buvo įsitikinę, kad būsto kainos tiesiog negali taip dramatiškai kristi“ – pareiškė minimas investuotojas kalbėdamas Amerikos valdžios suburtos komisijos, kuri tiria finansų krizės priežastis, posėdyje. Jis taip pat pripažino, kad jei būtų žinojęs, jog padėtis taps tokia prasta, jis neabejotinai būtų pardavęs visas turėtas reitingų agentūros Moody's akcijas.
Warren Buffett investicinė kompanija yra didžiausia reitingų agentūros Moody's akcininkė. Minimos komisijos posėdyje gerai žinomas investuotojas bei milijardierius dalyvavo kartu su Moody's vadovu Raymond McDaniel.
Reitingų agentūros yra kritikuojamos, kad suteikė per aukštus ir nepagrįstus reitingus kai kuriems finansiniams instrumentams, kurie buvo susiję su būsto paskolomis. Na o kai prasidėjo krizė, reitingų agentūros gan greitai ir smarkiai sumažino daugelio finansinių instrumentų reitingus iki šiukšlinio lygio, nors prieš krizę jiems buvo priskirtas aukščiausias reitingas. Tokiu būdu reitingų agentūros dar labiau padidino ir pagilino kilusią finansų krizę.
Nepaisant to, kad jo investicinė kompanija yra investavusi į reitingų agentūros akcijas, Warren Buffett prisipažino, kad jis nesiremia kreditų reitingais, kuomet priima investicinius sprendimus. Jis priima nuosavus sprendimus, dėl konkrečios bendrovės vertinimo.
„Ko mes tikimės, tai kad vertybiniai popieriai yra neteisingai įvertinti, nes tai suteikia mums galimybę gauti pelno, jeigu mes nesutinkame su reitingų agentūrų vertinimais“ – pareiškė jis.
Paklaustas apie tai, ar jis asmeniškai ir jo investicinė kompanija galėjo padaryti kažką daugiau, kad užtikrintų kaip didžiausias akcininkas Moody's veiklos didesnį patikimumą, Warren Buffett atsakė, kad jo valdoma investicinė kompanija investuoja į daugelį kompanijų, ir jie negali žinoti pilnai visko, kas vyksta kiekvienos kompanijos viduje.
„Aš nemanau, kad Moody's ar S&P arba aš pats galėtumėme gana tiksliai pasakyti, kaip valstijų arba savivaldybių finansai atrodys po penkių metų“ – reziumavo gerai žinomas investuotojas bei milijardierius Warren Buffett.