![](datas/img/press/9787.jpg)
Tačiau vakar vykusio aukciono metu Europos bankai iš Europos Centrinio banko pasiskolino mažiau lėšų nei prognozavo analitikai. Tai teigiamai nuteikė investuotojus, kurie nusprendė, kad padėtis Europos bankiniame sektoriuje nėra tokia prasta kaip anksčiau buvo manyta.
„Aš to asmeniškai pats tikrai nematau. Rinkų laukia kur kas rimtesnės problemos ir iššūkiai“ - pareiškė Jim Rogers, tuo pačiu pridėdamas, kad padėtis šiuo metu yra blogesnė nei buvusi prasidedant krizei.
Jis taip pat labai nusistebėjo, jog investuotojai obligacijas laiko esant saugiu turtu.
„Aš stebiu obligacijų rinką, šiuo metu aš nesu įsigijęs, bei nešortinu jokių pozicijų. Tai yra burbulas, kuris vis labiau vystosi ir pučiasi, tai yra vienas iš kelių burbulų pasaulyje, kuris šiuo metu sėkmingai vystosi. Aš manau, kad skolos vertybinių popierių rinkos laukia rimtos problemos, todėl aš planuoju ateityje šortinti obligacijas“ – prisipažino žinomas investuotojas.
Kai kurie ekonomistai šiuo metu pasisako, kad reikia toliau ir daugiau stimuliuoti šalių ekonomikas, tačiau Jim Rogers mano, jog tai daryti būtų klaidinga, nes tokie veiksmai padėtų tik tam tikroms kategorijoms, tuo tarpu sumokėti už tai turėtų kiti.
„Žmonės, kurie gauna pinigus, natūralu, jog mano, kad padėtis geresnė, ji iš tiesų geresnė, tačiau tik jiems, tuo tarpu visi kiti turi sumokėti už tai atitinkamą kainą“ – atkreipia dėmesį jis.
Nesenai Amerikos valdžios atstovai prasitarė, kad Fannie Mae ir Freddie Mac kompanijų gelbėjimas šalies mokesčių mokėtojams gali kainuoti virš vieno trilijono dolerių.
Kainos kyla visame pasaulyje, tačiau kai kurių šalių valdžios tiesiog meluoja apie infliacija, pareiškė Jim Rogers.
„Šiuo metu mes turime infliacija, nes visi kas apsipirkinėja puikiai tai žino, kainos kyla į viršų“ – atkreipia dėmesį minimas investuotojas.
Amerikos ir Didžiosios Britanijos šalių vyriausybės yra tarp tų, kurios meluoja apie infliaciją, tuo tarpu Australija, Kinija bei Norvegija griežtina pinigų politiką bandydamos kovoti su infliaciją.
„Šiuo metu aš esu įsigijęs žaliavų bei šortinu akcijas. Aš dabar neturi niekur įsigijęs akcijų“ – prisipažino gerai žinomas investuotojas Jim Rogers.
Žiūrint geografiškai, jis teikia pirmenybę toms šalims, kurios turi turto ir rezervų, o ne toms kurios turi daug skolų.
„Šalys kreditorės šiuo metu yra daugiausiai įsikūrusios Azijoje, ir aš be abejonės investuočiau į tokias kreditores šalis nei į skolininkes“ – pastebi jis.
Pinigų spausdinimas yra naudingas nekilnojamam turtui, tuo tarpu maisto kainos pastebimai kils.
„Jūs visi turėtumėte tapti ūkininkais. Žemės ūkio sritis pastaruosius trisdešimt metų tapo labai nepopuliari, mums šiuo metu trūksta ūkininkų“ – teigia Jim Rogers.
Jis prisipažino, kad turi įsigijęs dolerių, nepaisant to, kad daugelis šiuo metu yra negatyviai nusiteikę šios valiutos atžvilgiu.
„Mes visi žinome, kad Graikija bankrutavo, mes taip pat puikiai žinome, kad daugelis Amerikos kompanijų ir valstijų melavo apie savo finansinę būklę“ – atkreipia dėmesį gerai žinomas investuotojas.
„Šalių valdžios į rinkas įliejo dideles sumas pinigų, ir tie pinigai iš kažkur turi ateiti. Tai tikrai dar nesibaigė, nes skolos dar labiau padidėjo“ – teigia Jim Rogers.
„Kinai labai gerai žino, kad turi problemų nekilnojamo turto sektoriuje ir jie stengiasi išspręsti šias problemas“ – kalbėdamas apie Kiniją sakė minimas investuotojas.
Tačiau nepaisant to, Kinijos ekonomikos padėtis yra pastebimai geresnė nei euro zonos šalių ir Amerikos.