Įmonių, neturinčių skolų, ateitis atrodo šviesesnė

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2012-08-22 15:31 Komentarai: (0)
Vyraujant neramumams didžiausių pasaulio valstybių ekonomikose, investuotojai turėtų atkreipti dėmesį į kompanijas, kurios neturi skolų ir lengviau susidorotų su krizėmis.

Didelis JAV įsiskolinimas ir besitęsianti krizė Europoje jau kurį laiką slegia akcijų rinkas, tuo tarpu neseniai paskelbti kompanijų antro ketvirčio rezultatai buvo gana prieštaringi. Tačiau įmonės, kurių neslegia sunki skolų našta turi didesnę tikimybę išgyventi dar vieną galimą ekonomikos nuosmukį ir dėl to investuotojams vertėtų kruopščiau įvertinti tokias kompanijas. Žemiau esančioje lentelėje pateikiamos JAV akcijų biržose kotiruojamos kompanijos, kurių rinkos kapitalizacija yra didesnė nei 15 mlrd. USD, o skolinto ir nuosavo kapitalo santykis yra mažesnis nei 0,5. Atrinktos kompanijos yra surikiuotos pagal grynųjų pinigų ir turto santykį, kuris leidžia įvertinti įmonių turimus finansinius rezervus.



Visos aukščiau pateiktos kompanijos taiko nulinio įsiskolinimo strategiją, siekiant sumažinti riziką, tačiau tik nedaugelis iš atrinktų įmonių moka investuotojams dividendus. Žemiau pateiktoje lentelėje matome, jog daugelis kompanijų turi pakankamai grynųjų pinigų rezervų bei sugeba generuoti užtektinai pelno, kad išlaikytų panašaus lygio dividendų mokėjimą ir ateityje. Taip pat matoma, jog tokios kompanijos, kaip Apple ir Mastercard turi sukaupusios didžiulius grynųjų pinigų kiekius, kuriuos greičiausiai panaudos kitų įmonių įsigijimui arba išmokės investuotojams.



Siekiant išskirti perspektyviausias iš visų atrinktų kompanijų, buvo pasirinktos bendrovės su didesniu nei 10 nuosavo kapitalo grąžos rodikliu (angl. ROE), kuris parodo įmonės vadovybės sugebėjimą gauti pelną. Didžiausią iš minėtų kompanijų ROE rodiklį turėjo Apple (44,32%), be to ši įmonė turi palyginus mažą P/E rodiklį. Tačiau šios kompanijos akcijų kaina nuo metų gerokai išaugo. Investuotojai turėtų atkreipti dėmesį ir į Mastercard, kuri turi sukaupusi dideles grynųjų pinigų ir trumpalaikių investicijų sankaupas.



Apple Inc. yra viena geriausiai žinomų technologijų sektoriaus kompanijų, gaminanti tokius produktus, kaip Apple iPhone išmanieji telefonai, iPad planšetės ir Mac kompiuteriai. Per fiskalinių metų trečią ketvirtį, kuris baigėsi liepos 30 d., Apple pardavė 26 mln. išmaniųjų telefonų, kai per tą patį 2011 m. laikotarpį kompanija pardavė 15 mln. vienetų. Be to, jau šį rudenį planuojama pristatyti naują iPhone modelį. Taip pat pasirodė naujienos, jog kompanija planuoja išleisti mažesnį Apple iPad, kai per trečią šių metų ketvirtį planšetinio kompiuterio pardavimai išaugo 44% (ket./ket.) ir sudarė 17 mln. vienetų. Apple taip pat stengiasi įsitvirtinti televizijos rinkoje su Apple TV produktu. Šiuo metu kompanijos akcijų kaina yra visų laikų aukštumose ir siekia 665 USD.

Infosys Limited yra tarptautinė verslo konsultacijų, technologijų, inžinerijos ir užsakomųjų paslaugų bendrovė, kuri vykdo veiklą daugiau nei 30 valstybių, o kompanijoje dirba apie 150 000 darbuotojų. Fiskalinių metų pirmą ketvirtį, kuris baigėsi birželio 30 d., įmonė paskelbė 4,8% išaugusius pardavimus ir 8,3% didesnį pelną, lyginant su tuo pačiu periodu praėjusias metais. Tačiau akcijų kaina per praėjusį mėnesį buvo gerokai paveikta direktoriaus S. D. Shibulal komentarų ir sumažintos metinės pardavimų prognozės. Kompanijos direktorius pabrėžė, jog mato sunkumus ateityje, kuriuos lems mažėjančios didžiųjų kompanijų informacinių technologijų išlaidos.

T. Rowe Price Group Inc. yra tarptautinė investicijų valdymo bendrovė, kuriai investuotojai patikėjo valdyti apie 540 mlrd. USD turto. Įmonė siūlo platų investicinių fondų spektrą, konsultacines bei turto valdymo privatiems ir instituciniams investuotojams paslaugas. Liepos mėnesio pabaigoje T Rowe Price paskelbė, jog antrą šių metų ketvirtį bendrovės pelnas buvo 0,9% didesnis nei praėjusiais metais ir sudarė 0,79 USD už vieną akciją.

Mažiausius dividendų pajamingumus iš atrinktų kompanijų turi Visa ir Mastercard kompanijos, kurios užsiima mokėjimo kortelių tiekimu ir atsiskaitymo jomis užtikrinimu. Praėjusį mėnesį Mastercard ir Visa sutiko sumokėti atitinkamai 790 mln. USD ir 4,4 mlrd. USD, siekiant nutraukti bylinėjimąsi dėl kartelinio kreditinių kortelių mokesčių susitarimo. Tačiau optimistiškos kompanijų ateities perspektyvos leido kompanijų akcijų kainoms nuo metų pradžios pakilti atitinkamai 62% (Visa) ir 16% (Mastercard).
Apžvelgus didžiausias skolų neturinčias JAV kompanijas, galima padaryti išvadą, jog JAV rinkose galima rasti perspektyvių kompanijų, kurios moka pakankamai aukštus dividendus, pasižymi vadovybės gebėjimu gauti pelną ir, įvykus krizei, nesusidurs su didelę skolų našta bei turėtų didelę tikimybę išgyventi ekonominius sunkumus.

Parengta LHV banko, remiantis kompanijų paskelbtais duomenimis, viešai prieinama informacija ir užsienio žiniasklaida (Bloomberg.com, Reuters.com, Marketwatch.com, Finance.Yahoo.com). Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir nereiškia rekomendacijos pirkti ar parduoti minimus vertybinius popierius.
 
Dar nėra komentarų