„Lietuvos elektrinė“ 2006 metais metiniame pranešime paskelbė tokią 2007 metų veiklos rezultatų prognozę: pajamos – 247,8 mln. litų., pelnas – 22,1 mln. litų. Atlikus faktinių 2007 metų bendrovės veiklos rezultatų ir prognozės palyginimą, nustatyta, kad faktiniai veiklos rezultatai daugiau kaip 10 proc. skyrėsi nuo prognozuotų veiklos rezultatų: pajamos siekė 305,1 mln. litų (23,12 proc. daugiau nei prognozuota), pelnas – 42,47 mln. litų (92,1 proc. daugiau nei prognozuota). „Lietuvos elektrinė“ tinkamai neatskleidė informacijos apie su emitento veikla susijusį esminį įvykį, nes metų bėgyje neteikė paaiškinimų dėl faktinių rezultatų viršijimo ir netikslino 2007 metų veiklos rezultatų prognozės.
„Snaigė“ 2008 metų vasario 29 dieną paskelbė 2007 metų preliminarius konsoliduotus bendrovės veiklos rezultatus, tarp jų ir preliminarius nuostolius – 9,74 mln. litų. 2008 metų balandžio 22 gegužės 20 dienomis buvo paskelbtos bendrovės audituotos metinės konsoliduotos finansinės ataskaitos, kuriose nurodytas bendrovės veiklos rezultatas (11,42 mln. litų nuostolių) daugiau kaip 10 proc. (17,25 proc.) skyrėsi nuo 2008 metų vasario 29 dieną skelbtų preliminarių veiklos rezultatų, tačiau „Snaigė“ nepateikė pranešimo, aiškinančio tokio neatitikimo priežastis.
„Snaigė“ sulaukė švelnesnės VPK sankcijos todėl, kad bendrovė atsižvelgė į jai anksčiau pateiktas pastabas dėl prognozuojamų veiklos rezultatų skelbimo ir 2008 metais tikslino veiklos rezultatų prognozę, tuo tarpu „Lietuvos elektrinė“ neatsižvelgė į kelis kartus VPK pateiktas pastabas dėl prognozuojamų veiklos rezultatų skelbimo. Abi bendrovės bendradarbiavo su VPK tyrimo metu ir teikė paaiškinimus.
VPK primena, kad bendrovės per 2 mėnesius nuo finansinių metų pabaigos turi paskelbti preliminarius bendrovės finansinių metų rezultatus, jei preliminarūs veiklos rezultatai daugiau nei 10 proc. skirsis nuo audituotų, bendrovės turi paskelbti pranešimą ir paaiškinti tokio nukrypimo priežastis. Taip pat bendrovės gali, bet neprivalo skelbti ir savo veiklos prognozes. Jei bendrovės skelbia savo veiklos prognozes ir jei šios prognozės pasikeičia – emitentas mano, kad faktinis veiklos rezultatas skirsis nuo paskelbtų prognozių daugiau kaip 10 proc., tai emitentas privalo nedelsdamas pateikti pranešimą ir patikslinti prognozę, taip pat paaiškinti tokio nukrypimo priežastis.