VPK skyrė 100 tūkst. litų baudą „Investment house”

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2008-12-15 15:58 Komentarai: (0)
Šių metų gruodžio 11 dieną uždarame posėdyje Vertybinių popierių komisija (VPK) skyrė 100 tūkst. litų baudą „Investment house“ už tai, kad ši bendrovė vertėsi licencijuojama veikla, neturėdama licencijos. Tyrimą dėl šių bendrovių veiklos VPK, bendradarbiaudama su Valstybės saugumo departamentu (VSD), pradėjo po to, kai bendrovė pradėjo plataus masto reklaminę kampaniją kviesdama neprofesionalius asmenis investuoti žadėdama didelį pelną.

„Investment house“, neturėdama Vertybinių popierių komisijos išduotos valdymo įmonės veiklos licencijos, vykdė plataus masto kampaniją, nukreiptą į lėšų iš neprofesionalių rinkos dalyvių pritraukimą ir jų investavimą į privataus kapitalo kolektyvinio investavimo subjekto (uždaro tipo investicinės bendrovės) požymius turinčios „FNS Group“ vertybinius popierius. Taip buvo siekiama viešai pritrauktas lėšas investuoti į dviejų gamybos įmonių kontrolinius akcijų paketus, valdyti šias įmones, inicijuoti ir vykdyti šių įmonių veiklos pertvarkymą ir optimizavimą.

Bendrovės siūlymas kolektyviai investuoti buvo viešai teikiamas visoms investuotojų kategorijoms, tai yra buvo nukreiptas ir į investavimo žinių bei patirties neturinčius, todėl labiausiai pažeidžiamus asmenis. Reklamuojama investicinė grąža nebuvo garantuojama ar kitaip užtikrinama, o visa investavimo rizika tektų investuotojams.

„Investment house“ siekė sukaupti kitų asmenų lėšas, vienasmeniškai priimti sprendimus dėl šių lėšų tolimesnio panaudojimo, tačiau, kaip paaiškėjo VPK tyrimo metu, nevaldė ir neketino valdyti prisiimamos investicijų rizikos. Tokia viešai sukauptų lėšų valdytojo elgsena kėlė tiesioginį pavojų investuotojų interesams.

Lietuvos Respublikos kolektyvinio investavimo subjektų įstatyme nustatyta, kad verstis investicinių fondų ar (ir) investicinių bendrovių valdymu gali tik uždaroji akcinė bendrovė arba akcinė bendrovė, turinti VPK išduotą valdymo įmonės veiklos licenciją. Pagrindinis valdymo įmonių licencijavimo tikslas – užtikrinti tinkamą investuotojų apsaugos lygį, šioms įmonėms viešai, plačiam potencialių investuotojų ratui siūlant įsigyti specialiai kolektyvinio investavimo tikslui sukurtų darinių investicinių vienetų ar akcijų.

Teisės aktuose nustatomi aukšti valdymo įmonės vadovų ir investicinius sprendimus priimančių darbuotojų kvalifikacijos, reputacijos ir patirties, pačių valdymo įmonių kapitalo, privalomos informacijos atskleidimo, investavimo rizikos valdymo bei kiti reikalavimai. „Investment house“ investiciniai projektai yra nutraukti, o įnašai sutartis pasirašiusiems asmenims – grąžinti.

Panašūs straipsniai:

(bauda)

2009-09-07 » UAB „Greičio linija“ paskirta 80 000 Lt bauda, M. Galiniui paskirta 1500 Lt bauda
2009-07-16 » Už piktnaudžiavimą rinka – daug didesnės baudos, bylas nagrinės apylinkių teismai
2009-06-29 » VPK skyrė baudas AB "Snaigė" ir AB "Agrowill Group"
2009-06-15 » „Invalda turto valdymas“ nesutinka su VPK sprendimu, svarstys galimybę jį skųsti
2009-06-03 » VPK įspėjo AB SEB banką už netinkamą investicinių paslaugų teikimą
2009-05-29 » AB „ŽIA valda“ paskirta 28 tūkst. Lt bauda už manipuliavimą informacija
2009-05-18 » AB "Sanitas" ir AB "Klaipėdos nafta" paskirtos baudos
2009-05-15 » VPK įspėjo Parex banką už neišsamią informaciją klientams
2009-05-07 » AB DnB NORD bankui skirta 15 tūkst. Lt bauda už neišsamią informaciją klientams
2009-03-17 » VPK nubaudė dar vieną manipuliuotoją

 
Dar nėra komentarų