Sėkmė šiaip sau neatsiranda. Norėdami tapti milijonieriumi, turite imtis veiksmų, o tam reikia tam tikrų gyvenimo būdo pokyčių ir noro aukotis – rašo Steve Siebold savo knygoje „Kaip mąsto turtingi žmonės“. Jis taip pat pabrėžia, kad turtingieji mąsto kitaip nei vargšai – ir tai yra jų sėkmės šaltinis.
Vienuoliką dalykų, kurių turite atsisakyti, kad taptumete milijonieriumi:
Nebėra mažo masto
Pirmiausia turite atsisakyti planavimo apribojimų. „Nebijokite galvoti plačiai“ – pabrėžia Siebold. Kaip jis teigia, kiekvienas turi „viską, ko reikia, kad uždirbtų daugiau pinigų, nei gali išleisti“. Pradėkite galvoti kaip turtingieji: „Jei ne tu, tai kas?“
Netaupyk, o uždirbk
Kaip teigia Steve Siebold, kelias į turtus nėra per didelis taupumas. Pasiseks ne tam, kuris skrupulingai taupys pinigus, o tam, kuris ras būdą padidinti savo pajamas. Milijonieriai daugiausia dėmesio skiria savo turto didinimui, o ne jo išsaugojimui.
Atsisakykite etato
Darbas nuo 8 iki 17 valandos už fiksuotą atlyginimą įspūdingos sėkmės neatneš, sako Siebold. Žinoma, pamažu kilimas visą darbo dieną dirbančio darbuotojo karjeros laiptais gali būti geras būdas užsitikrinti gerus pinigus. Tačiau taip nemąsto milijonieriai. „Didieji žino, kad savarankiškas darbas yra greičiausias kelias į turtus“ – rašo Steve Siebold. Uždarbis turėtų būti pagrįstas rezultatais, o ne dirbtomis valandomis.
Galas su nenurodytais terminais
„Jei nori susikurti turtus, turi turėti aiškų tikslą, konkretų planą ir griežtus terminus“ – mano knygos „Kaip mąsto turtingi žmonės“ autorius. Reikia išsikelti labai konkretų tikslą, griežtai apibrėžtą jo įgyvendinimo laiką ir stengtis jį pasiekti. O po jo kitas. Negali būti jokios kalbos apie terminų atidėjimą ir nenustatytus planus.
Gyventi ne pagal savo galimybes
Pasak Siebold, viduriniajai klasei būdingai tai, kad jie gyvena ne pagal savo galimybes. „Jie nėra išlaidūs, bet uždirba tiek mažai, kad turi išleisti viską, kad galėtų gyventi oriai“. Kaip pastebi jis, milijonieriai, žinoma, irgi mėgsta leisti pinigus, tačiau išlaidoms padengti nuolat ieško naujų pajamų šaltinių.
Pramogos antrame plane
Koks pirmas dalykas, kuris patraukia jūsų dėmesį milijonieriaus namuose? Baseinas, garažas, auksinės durų rankenos? Pasak Steve Siebold, visiems jo pašnekovams būdinga turtinga biblioteka. Ir tai ne apie romanus, o apie literatūrą, kuri įkvėpė jų plėtojimąsi.
„Turtingieji mieliau renkasi būti išsilavinę, nei linksmintis“ – tvirtina Siebold. Vidurinė klasė skaito romanus, bulvarinius laikraščius ir žurnalus. „Įeikite į turtingo žmogaus namus ir vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos pamatysite, yra didžiulė knygų biblioteka, kurią jie naudojo, kad taptų sėkmingesni“ – rašo jis.
Palikite toksišką kompaniją
"Mes tampame panašūs į žmones, kuriais apsupame save ir su kuriais esame susiję. Štai kodėl nugalėtojus traukia nugalėtojai" - rašo Siebold. Todėl svarbu palikti toksišką kompaniją ir apsupti save žmonėmis, kurie jus įkvėps.
Nežiūrėk atgal
Dažniausiai žmonės linkę nuolat galvoti apie praeitį ir ilgisi „senų gerų laikų“ – sako Siebold. Tuo tarpu turtingi žmonės užsiėmę ateities planavimu ir optimistiškai žiūri į tai, kas bus ateityje. Jo nuomone, žiūrėti atgal nėra prasmės. Svajonės ir siekis jas įgyvendinti yra sėkmės pagrindas.
Palikite savo komforto zoną
Stabilumas ir komfortas yra viduriniosios klasės svajonė. Tie, kurie pasiekia sėkmę, yra skatinami netikrumo ir nuolatinių pokyčių. Milijonierius išmoko jaustis patogiai dirbdamas nuolatinio netikrumo būsenoje, pastebi Siebold. Norint įgyti turtus, reikia peržengti savo komforto zoną ir nesiekti stabilumo, o atsidurti besikeičiančioje realybėje.
Atmesti baimę
Nieko nėra neįmanomo. „Didiesiems baimė neegzistuoja“ – rašo Steve Siebold.
"Esant tokiam mąstymo lygiui, viskas atrodo įmanoma. Kiekviena svajonė, kuri masėms atrodo beprotiška, milijonieriui yra įgyvendinama" - priduria jis savo knygoje. Steve Siebold taip pat pabrėžia, kad baimė yra pagrindinė vystymosi kliūtis. Negalite pasiekti didelių dalykų nesiimdami drąsių veiksmų.
Per žemi lūkesčiai
Tai, ką reikia atmesti mąstant, yra per maži lūkesčiai. Susidūrimo su pasauliu atžvilgiu, galimybės užsidirbti pinigų atžvilgiu, keliant sau iššūkius. „Niekas niekada negalėtų pasiekti turtų ar išpildyti savo svajonių be didžiulių lūkesčių“ – rašo Steve Siebold.
Milijonieriai išsikelia sau ambicingus tikslus ir iškart pradeda ieškoti būdų jiems pasiekti. „Nugalėtojai nelaukia, kol kažkas atsitiks, jie tai daro, kad tai įvyktų“ – rašo jis.